bar
undo
Wygnane vol. 1
06.01
2015
bar
Nazwa albumu: Wygnane vol. 1
Wykonawca: Maleo Reggae Rockers
Wytwórnia: Fonografika
Data wydania: 09.11.2014
Cena: 39,99 PLN

Wygnanie, walka, tułaczka, tęsknota. Od tych kilku słów można rozpocząć przedstawienie kolejnej części historii jaką prezentuje nam Fundacja Niepodległości w swym nowym wydawnictwie. Darek Malejonek i Maleo Reagge Rockers kontynuują bowiem projekt „Panny wyklęte” zagłębiając się w kolejną trudną do opowiedzenia przestrzeń historyczną opowiedzianą przez czołowe wokalistki sceny polskiej.

Przed Państwem projekt Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1, a więc pierwszaczęść muzyczno-historycznej podróży, której kontynuacja będzie miała miejsce w 2015 roku.

Poruszone zostaną tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami. Walka za ojczyzną na obcej ziemi, tęsknota za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką,klimatem...

Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci roku Żołnierzy Tułaczy. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory dochodzą jeszcze elementy folkowe i orientalne związane z tym, że epopeja 2 Korpusu wiodła przez wiele krajów od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy a zakończyła się w Szkocji.

Wśród artystek pojawią się znakomite osobistości m.in.: Ania Brachaczek, Ania Rusowicz, Marcelina, Marika, zespół Dziewczyny (Ania Szafraniec i Ola Nowak), Gonix, Ifi Ude, Kasia Malejonek, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Fala, Mona, Dore, Gonix, Lilu, Anna Witczak-Czerniawska z zespołu Dikanda czy Angelika Górny z kultowego zespołu 2Tm2,3.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Tam Gdzie Nie Ma - Słów Anna WitczakCzerniawska x MRR
 2. NierealnyMarcelina x MRR
 3. Piosenka O WojtkuMarika x MRR
 4. TułaczeZespół Dziewczyny x MRR (Ania Szafraniec x Ola Nowak)
 5. La SperanzaGonix x MRR
 6. Kapral WojtekIfi Ude x MRR
 7. WariatkaAnia Brachaczek x MRR
 8. TęsknotaKatarzyna Groniec x MRR
 9. PrzyjaciółkiLilu x Fala x MRR
 10. ListLilu x Mona x Dore x Gonix x MRR
 11. JasieńkuKasia Malejonek x MRR
 12. Wstań I WalczKasia Kowalska x MRR
 13. Historie ZagubioneMarcelina x MRR
 14. Hibaba, Bądź Silna!Angelika Korszyńska Górny x Mrr
 15. Pieśń WiktoriiAnia Rusowicz
strzałka do góry