bar
undo
Klip Mistah Lego do singla Welcome
16.02
2015
bar
Nazwa utworu: Welcome
Wykonawca: Mistah Lego
Data wydania: 07.02.2015

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego klipu Mistah Lego do singla „Welcome”, który promuje nadchodzącą EP'kę zatytułowaną „Big things a gwaan”

okladka płyty

Mistah Lego (Michał Legler) – to pochodzący z Czechowic-Dziedzic wokalista modern roots, reggae, dancehall oraz raggamuffin. W swoich tekstach przekazuje treści związane z jego światopoglądami oraz bardzo ważną dla niego kwestią wiary. Jest ona głównym źródłem inspiracji podczas odbywających się w jego głowie procesach twórczych. Cenne i częste doświadczenia na scenie nabył będąc częścią znanego w kręgach sound systemów 3R Salam.

Koncertował również jako członek Ryal Sound oraz Mistah Lego & Gee Sista. W 2012 wyjechał na Jamajkę, gdzie mieszkał i pracował jako wolontariusz, co pomogło mu poznać lepiej kulturę, obyczaje i dialekt, którym posługują się Jamajczycy. Nadchodząca EP’ka, która nosić będzie tytuł „Big things a gwaan”, to efekt wokalnej współpracy Mistah Lego z chórkami, które tworzą Małgorzata Brzóskiewicz oraz Anna Szkopiak. Na krążku znajdzie się 6 utworów, będących połączeniem języka angielskiego i patois (dialekt jamajski).

strzałka do góry