bar
undo
Pop Marlej - Pop Marlej
25.11
2015
bar
Nazwa albumu: Pop Marlej
Wykonawca: Pop Marlej
Wytwórnia: Folktronika
Data wydania: 06.11.2015
Cena: 32,49 PLN

Pierwszy album zespołu Pop Marlej trafił do sprzedaży. Płytę formacji z Opolszczyzny poprzedziła wydana kilka miesięcy wcześniej Epka, na której znajdziemy dwa dodatkowe utwory, które są prezentem dla odbiorców, a których nie znajdziemy na płycie. W muzyce, którą usłyszymy na krążku można odnaleźć elementy reggae jak również inne gatynki muzyczne. Efekt zaskakuje muzyczną różnorodnością. Crossoverowość zespołu jest tym na co często wskazują słuchacze. Wśród 14 kompozycji, które znajdą się na płycie, oprócz wspomnianego pierwiastka reggae, odnajdziemy wpływy jazzu, funku, rapu, jak i mocniejszych brzmień. W warstwie tekstowej znajdziemy piosenki prześmiewcze, absurdalne historie, filozoficzne rozważania, miłosne wyznania i co ważne odnotowania ani jednej tak zwanej „zapchajdziury”.

Sesję nagraniową wsparli goście. Usłyszymy dwie, młode, zdolne wokalistki - Martę Sobolewską w piosence „Myśl” oraz Vimalę Vaidyan w utworze „Zatańcz ze mną”. Doświadczonym głosem, w piosence „Piekło” zespół wspiera Kuba Wasik. We wspomnianym już utworze „Myśl” usłyszymy również wywodzącego się z opolskiej sceny hip-hopowej Pawła Ziorko, a w utworze „Zatańcz ze mną” swoim udziałem zaszczycił zespół znakomity trębacz Hans Peter Selentin, który ma na swoim koncie współpracę ze znanymi artystami jazzowymi, takimi jak Chick Corea czy James Carter.

Płyta została zrejestrowana w studio Folktronika. Realizacja, miks i mastering – Daniel Gąsiorowki. Przy realizacji utworu „Piekło” brał udział również Piotr Rudner z firmy StudioPRojekt.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Marylin
 2. Trzy obroty
 3. Brak lęku
 4. Piekło
 5. S.A.N.D.A.Ł.Y.
 6. Babilon
 7. W piątek nie ma brzydkich kobiet
 8. Jamajka
 9. Lubię
 10. Marynarz
 11. Myśl
 12. Sanatorium
 13. Swingers party
 14. Zatańcz ze mną
strzałka do góry