brak
    brak
    brak

Reggae w Polsce przeżywa w tej chwili swoją drugą młodość. Z miesiąca na miesiąc, a nawet z dnia na dzień przybywa nam wielu młodych artystów i powstaje jeszcze więcej nowych zespołów. Jednak największy udział w tym rozwoju jest wasz - FANÓW, bo przecież to dla was grają.

Oprócz nowych zespołów, są przecież jeszcze ci najbardziej znani i lubiani tj. ojcowie Reggae w Polsce, którzy są z nami od kilku lub nawet kilkunastu lat.

Czy kogoś dziwi występowanie zespołów reggae'owych w programach muzycznych czy rozrywkowych? Wywiady w tv czy radio?? Recenzje w sieci? Pisma wydawane dla fanów?? Moim skromnym zdaniem NIE!!! Dodam nawet, że bardzo dobrze się dzieje, bo muzyka której sercem jest Jamajka, wreszcie dociera do społeczeństwa ogłupionego komercją i tandetą. Dosyć kiczu!!! Czas na prawdziwe brzmienia.

Muzyka rodem z Jamajki posiada przecież niezwykłe, zmysłowe brzmienie, w którego skład wchodzą takie instrumenty jak: dęte blaszana(głównie trąbka), perkusja, bębny, gitara, gitara basowa. Bardzo często nowe zespoły dorzucają do tego syntezatory oraz gramofony. Nie sposób tu nie wspomnieć również o charakterystycznym śpiewie, czy gotowych elementach takich jak riddimy czy sample.

strzałka do góry