undo
Alicetea
Historia


Alicetea to zespół który powstał w Radomiu w 2002 roku. Oscylują wokół muzyki reggae/ska/funky. Założycielami są Niecu, Fred i Miz, którzy wcześniej grali w punkowo-rockowym zespole Źródło Zasilania, ponadto do składu dołączyli Adam III i Alicja. W latach 2003-2006 skład Alicetea ewoluował kilka razy, podobnie jak rodzaj wykonywanej muzyki. W wyniku poszukiwań personalnych i stylistycznych we wrześniu 2006 zespół zasiliła sekcja dęta, reprezentowana przez Demona i Puzona. Kolejne lata działalności zaowocowały dziesiątkami koncertów, zagranych głównie w Polsce, ale także za granicą (Niemcy i Słowacja). Starali się jednocześnie wydać debiutancką płytę, która ukazała się 14 kwietnia 2008 roku, pt.: Muzyka Moja Broń. W lutym 2009 roku z przyczyn osobistych zespół opuściła wokalistka Alicja, którą zastąpił QBA.

Aliceta w 2004 zdobył Złoty Kaganek dla Najlepszego Zespołu Studenckiego, 2006 rok to specjalne wyróżnienie Festiwalu Kultury Niezależnej CK Alternatiff i wyróżnienie Muzycznych Elsaurii, następnie w 2007 zespół zajął I miejsce na Festiwalu Reggae w Kielcach i zdobył wyróżnienie na festiwalu Chełmstok natomiast rok 2008 przynosi I miejsce podczas festiwalu Reggae na Piaskach oraz specjalną nagrodę dla Alicji podczas Ostróda Reggae Festiwal.bar

Albumy


1. Muzyka Moja Broń - debiutancki album wydany nakładem Lou & Rocked Boys Rockers Publishing 14 kwietnia 2008 roku. Szczególnie warto posłuchać utworów Jamajka i Ogień. Jamajka do posłuchania poniżej.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Rasta NinJah
 2. Ogień
 3. Głupcy
 4. Nowy Exodus
 5. Nastaffaraj
 6. Radio Bagdad
 7. Funky Koval
 8. Lena Sambora
 9. Reggae Horror
 10. Serca Mać w Górę
 11. Wieczności

2. Wyspy Planety Układy - 20. kwietnia 2013 roku na rynku pojawi się drugi album radomskiej grupy ALICETA. Krążek zawiera 11 premierowych numerów, dzięki którym wyruszycie w niezwykłą muzyczną podróż. Utwory stanowią niewyobrażalnie energetyczne połączenie reggae'owych wibracji, funkowych rytmów, ska, hip-hopu. Słowa zawarte w nazwie albumu (Wyspy Planety Układy) są kluczem do treści w utworach, które opowiadają o relacjach i stosunku do świata, związkach międzyludzkich, jak i naszych wewnętrznych przemianach.

Jednym z utworów promujących płytę na miesiąc przed premierą jest utwór Są Tacy nagrany wspólnie z Mediumem - jednym z najbardziej utalentowanych raperów. Materiał na płytę powstał na przestrzeni 3 ostatnich lat w studiach Carpe Dien w Radomiu oraz Western Jive w Warszawie. Za ostateczne brzmienie płyty odpowiedzialni są Mario Dziurex Activator i Jarek Smok Smak ze Studia As One oraz Olo Mothashipp z Western Jive.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Miasto ja
 2. Budźmy zmysły
 3. Ay caramba!
 4. Meggi
 5. Piekielny Szu
 6. Carlito
 7. Wojny
 8. Są tacy ft. Medium
 9. Modelka
 10. Los muzyka i ty (Wojny 2)
 11. Święci


bar

Skład


 • Adam III - wokal
 • JahKub - wokal
 • Fred - gitara basowa
 • Miłosz - perkusja
 • Niecu - gitara
 • Puzon - puzon
 • Demon - trąbka
 • Maciek Pytlak - sampler


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj