undo
Bednarek
Historia


bednarek

Bednarek to nowy reggae projekt Kamila Bednarka z 2012 roku, lidera "zawieszonego" StarGuardMuffin. Muzyk do swojego zespołu zaprosił dwóch członków z byłego zespołu SGM: Maćka Pilarza oraz Radka Szyszkowskiego. Dodatkowo skład grupy zasilą nowi, ambitni, muzycy: Piotr "Zwierz" Stanclik oraz Piotr "Piter" Bielawski. Zespół zaczął już w marcu wspólne koncerty, a płytę zapowiadają jeszcze na 2012 rok. Na festiwalu Top Trendy miała miejsce przedpremierowa prezentacja pierwszego singla "Nie chcę" zapowiadającego płytę, której premiera przewidziana jest na jesień. Sekcję dętą do utworu nagrali muzycy Zion Train! W chórkach śpiewają Kornelia Bednarek oraz Monika Biczysko, znane z drużyny Kamila w programie Bitwa Na Głosy.

W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie "Bitwa na głosy", na antenie TVP2, pozostawiając w pokonanym polu wielu zasłużonych polskich wykonawców. Od maja br zespół ruszył w dużą plenerową trasę po całym kraju. Na jej mapie znalazły się, m.in. koncerty na tegorocznym Przystanku Woodstock (Wioska Krs'hny), Ostróda Reggae Festiwal 2012 oraz Brzeszcze Rock Reggae Festiwal. Pod koniec sierpnia'2012 kapela wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie, jako gość specjalny, wykonując łącznie 5 autorskich kompozycji. W listopadzie ukaże się nowy album, firmowany nazwą BEDNAREK.bar

Albumy


1. Jestem - nakładem Lou&Rocked Boys ma miejsce oficjalna premiera płyty projektu Bednarek "Jestem...". Realizacją krążka zajęło się Studio As One. Zespół w składzie (Kamil Bednarek, Maciek Pilasz, Radek Szyszkowski, Piotr Stanclik, Piotr Bielawski) przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu niż albumy SGM. Jest mniej rozrywkowy, a bardziej jednak refleksyjny. Płyta łączy różne gatunki muzyczne z dużą przewagą roots reggae. Ciekawostką jest udział w nagraniach sekcji dętej Zion Train, Gutka, Dawida Portasza, Stafa (uzdolniony brzeski raper udzielający się już na pierwszej płycie SGM), czy Jelonka. Na płycie znajduje się 13 utworów, w tym cover Marka Grechuty. Tytuł płyty bezpośrednio nawiązuje do dokonań artysty. Bednarek udowadnia, że 5 danych mu minut było tylko początkiem, czas można wydłużyć, spełniać marzenia i ciągle być... robić, co się kocha, dzielić się energia z innymi i stawiać kolejny krok do przodu.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Think about tomorrow
 2. Jestem sobą
 3. Światu brakuje troski
 4. Keep on tryin'
 5. Dni których jeszcze nie znamy
 6. Salut!
 7. Chodź ucieknijmy ...
 8. Dla Ciebie
 9. Revolution
 10. Jest takie miejsce
 11. Fly away
 12. Nie chcę wyjeżdżać stąd
 13. Cisza


bar

Skład


 • Kamil Bednarek - wokal
 • Maciej Pilarz - perkusja
 • Radosław Szyszkowski - instrumenty klawiszowe
 • Piotr "Zwierz" Stanclik - gitara basowa
 • Piotr "Piter" Bielawski - gitara


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj