undo
Cała Góra Barwinków
Historia


cgb

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Grupa ma na koncie trzy płyty długogrające - "Cała Góra Barwinków" z 2004 roku , "24 godziny" z roku 2007 oraz "Kocham Kłopoty" z 2010. Utwory zespołu znaleźć też można na składankach Far away from Jamaica, Punky Reggae Rockers vol. 1 i vol. 2 i Reggaebeat vol. 1 i vol. 3. W 2008 roku ukazał się pierwszy winylowy singiel z piosenką "To ostatnia niedziela".

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae_owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003 oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Grupa wzięła też udział w obejmującej ponad dwadzieścia koncertów trasie Punky Reggae Live 2006. Obecnie ma na koncie około 400 występów min. podczas trasy "24 godziny tour" i "Kumple on tour".

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", "Poplista", "Kawa czy Herbata", "Regiony kultury" czy też w programie "Taper", w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina "Charlie ucieka".

Na początku 2010 roku ukazała się najnowsza, trzecia już płyta Całej Góry Barwinków, którą zespół promuje podczas drugiej edycji trasy Kocham Kłopoty Tour.bar

Albumy


1. Cała Góra Barwinków - debiutancki album zespołu wydany w 2004 roku nakładem wytwórni Zima Records. Płyta zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie muzycznej (Teraz Rock, FreeColours, Reggaebeat) i pozamuzycznej (Gazeta Wyborcza), a także w portalach internetowych.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Electric
 2. Raga
 3. Your soul
 4. Lao
 5. Noc
 6. On a sidewalk
 7. Nic tu po nas
 8. Przyglądam się sobie
 9. Biot
 10. Stąd dotąd
 11. Niedziela
 12. MamaTata

2. 24 godziny - drugi album grupy wydany w 2007 roku. Płyta, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rockers Publishing, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Znalazła się na czwartym miejscu plebiscytu branżowego pisma Free Colours na najlepszą płytę roku, a tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii Piosenka roku. Doszła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Z kolei drugi singiel z tej płyty - Tracę czas - gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. 24 godziny
 2. All nite
 3. Sonny Crockett
 4. Drugie okno
 5. Tracę czas
 6. Idioci
 7. Warszawa
 8. Rudeboy stylee
 9. Woman
 10. Koalicje
 11. Skavenir
 12. Sensi

3. Kocham kłopoty - to krążek wydany w lutym 2010 roku nakładem wydawnictwa Rockers Publishing. Brzmienie zyskało na wyrazistości, a przekrój muzycznych nawiązań jest jeszcze większy niż na "24 godzinach" sprzed trzech lat.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Bracia strach
 2. Nie mam czasu
 3. D.Y.T.
 4. Miasto kobiet
 5. Co masz dawać to daj
 6. Papierosy
 7. Rockextazy
 8. Panie prezydencie
 9. Królowa nocy
 10. I'm in a dancing mood
 11. Najlepsza partia w mieście
 12. Love gonna walk out on me
 13. Nie zapomnij o mnie
 14. Wyluzuj
 15. Sobota rano


bar

Skład


 • Kuba Kaczmarek - bas, wokal
 • Tomek Kaczmarek - gitara rytmiczna, wokal
 • Artur Wilk - gitara
 • Maciek Kulej - instrumenty klawiszowe
 • Paweł Tyrała - saksofon
 • Daniel Michoń- trąbka
 • Karol Ryś - puzon
 • Kuba Syguda - perkusja


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj