undo
Calu
Historia


Polski wokalista wykonujący muzykę reggae, roots reggae oraz dancehall. Urodzony w Złotoryi, obecnie mieszka we Wrocławiu. Zadebiutował utworem Jest dziś (Sunshine riddim), bardzo ciepło przyjętym przez sympatyków gatunku.

Elementarna i żywiołowa energia stanowi naczelny element jego występów. Skąd ją bierze? Z natury i biologicznej siły. Dzięki nim, podczas koncertów na żywo, harmonie wyrównują rytm serc i wydobywają się swobodnie i naturalnie. Pełna ciepła muzyka z przesłaniem, przybiera postać przykuwających uwagę obrazów, silnie przenika i porusza, z każdym kolejnym występem coraz większą grupę odbiorców.

Calu współpracował z wieloma artystami z kraju i zagranicy. Już w wieku 19 lat wystąpił na największych polskich festiwalach takich jak: Woodstock, Afryka Reggae Festiwal, Reggae na Piaskach, Slot, Ostróda Reggae Festiwal. Zagrał niezliczoną ilość koncertów i imprez soundsystemowych w Polsce, Niemczech i Czechach. Śpiewał także u boku takich wykonawców jak: Marlene Johnson (USA/Niemcy), Jabaman (Norwegia), Riddimzz Team, Da Killa, K-jah, Bobo Dread, Zl Selecta, Antikings Sound, Natural Dread Killaz, TaLLib i wielu innych. We Wrocławiu, współorganizuje cykl imprez dancehallowych zatytułowany Bashmentalism, prowadził wrocławski Soundclash 45 Shooter i Antikings Dancehall Queen Contest 2010. Aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim materiałem, tworzonym we współpracy z polskimi i zagranicznymi producentami.bar

Albumy


Aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim materiałem


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj