undo
Grizzlee
Historia


obraz

Grizzlee właściwie Kamil Raciborski urodzony 6 stycznia 1984 w Brzegu. Jest to polski wokalista i autor tekstów znany też jako Greezlee, Grizzulah.

Wokalista sound systemu EastWest Rockers oraz zespołów Managga, Mixtura. Na scenie reggae od 1997, kiedy to wraz z Grzegorzem Kaczmarkiem założył pierwszy zespół o nazwie Africonnect. Rozpad Africonnect to zarazem początek historii EastWest Rockers, kiedy to Grizzlee spotyka w Ostródzie kube1200. Chwilę później pojawia się Cheeba, Bzq oraz Jah_Laptop i w takim składzie grają pierwsze imprezy w Opolu i okolicach. Po pierwszych występach na dużych festiwalach przyszedł czas na Polski Ogień, składankę najlepszych nawijaczy w kraju wyprodukowaną przez znakomitego producenta Pionear'a z wytwórni Germaican. W międzyczasie, po spotkaniu Grizzliego i Ras Luty następuje połączenie sił EWR & Ras Luta czego efektem jest debiutancka płyta EastWest Rockers - Ciężkie Czasy wydana w 2006. W 2007 roku Grizzlee wraz ze znakomitymi muzykami Tumbao, na czele z Gienią wchodzą do studia by zarejestrować krążek "Czaj Czaj" zespołu Managga. Obie płyty zostały wydane nakładem Karrot komando. Niedługo później zaczyna koncertować z Jamalem jako 3 wokalista składu.

Po wielu miesiącach tułaczki koncertowej zaczyna się praca nad drugą płytą Jamala. Równolegle z ukazaniem się płyty Urban Discoteque następuje moment rozpoczęcia prac nad drugim albumem EastWest Rockers - Jedyna Broń, który ukazał się 20 grudnia 2008. Zaraz po wydaniu tej płyty Grizulla opuszcza zespół Jamal, by poświecić się pracy z EWR. 8 października 2011 nastąpiła premiera nowego krążka EWR pt.Eastwest.FM który zespół promował serią koncertów na terenie całego kraju. Płyta została odebrana znakomicie zarówno przez fanów jak i przez krytykę.

Należy także wspomnieć o w/w projekcie muzycznym grizzuli o nazwie MIXTURA, który obecnie pracuję nad debiutanckim krążkiem.MIXTURA tworzy muzykę eksperymentalną i zawiera wiele elementów takich jak Drum'n'bass/Dubstep/Rock/Hevi Metal oraz Disco House.Muzycy którzy współtworzą skład znani są szerszej publiczności z projektów takich jak: Ocean/Contra/Rasluta.W ostatnim czasie dołączył do składu znany DJ/Producent - Screwball, który od lat przeciera szlaki na scenie D'n'B.

Wokalista gościł ponadto m.in. na płytach takich wykonawców jak: Bob One, Molesta Ewenement, Pezet, Fu, Grubson, Pokahontaz, Mesajah, Tallib oraz WhiteHouse.bar

Albumy


brak solowych albumówbar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj