undo
Jafia Namuel
Historia


jafia

Jafia Namuel to czołowa grupa polskiego reggae powstała w 1994 w Pile, grają roots reggae z akcentami chrześcijańskimi. Jafia Namuel to po hebrajsku Wspaniały dzień Boga lub Chwalebny dzień Pański.

Jafia Namuel zagrał już wiele koncertów w Polsce, a także około 40 koncertów za granicą, w takich krajach jak: Niemcy, Holandia, Belgia i Francja. Wystąpili na kilku festiwalach, m.in. Song of Songs Festiwal w Toruniu, Folk Fiesta, Przystanek Woodstock w Żarach. Zespół nagrał także wspólnie z Voo Voo utwór, który stał się hymnem WOŚP pt. "Karnawał - Pozytywne myślenie". W roku 1996 zespół wydał swój debiutancki album "Roots & Culture"

Po sześciu latach przerwy spowodowanej wyjazdem lidera grupy (Dawida Potrosz) do Londynu, zespół powrócił ,w 2006 na scenę. Zagrali m.in. na festiwalach Reggae nad Wartą, Ostróda Reggae Festiwal, Reggae na Piaskach, czy Przystanek Jamajka w Szczecinie, oraz na kilku koncertach trasy Roots Reggae Party. W 1999 zarejestrowano drugą płytę "In Time", jednak w wyniku nieporozumień z wydawcą nie została wydana. Album okazał się jednak dopiero po 10ciu latach, w styczniu 2009 roku, nakładem "Offside Records". W maju 2008 roku wokalista Dawid Portasz z kilkoma innymi osobami wyjechał na Jamajkę do legendarnego Studia Tuff Gong mieszczącego się w domu Boba Marleya, gdzie zarejestrowany został materiał do projektu Rastasize.

6go lutego 2012 roku (w dniu urodzin Boba Marleya) ukazała sie nowa płyta zespołu "One Love Train" Płyta jest zapisem koncertu w radiowej Trójce w Studio im. Agnieszki Osieckiej. Był to specjalny, okolicznościowy koncert zorganizowany w związku z 30 rocznicą śmierci króla muzyki reggae. Jafia Namuel przygotowała z tej okazji kilka utworów Boba Marleya oraz własny, zupełnie premierowy materiał.bar

Albumy


1. Roots & Culture - debiutancki album zespołu wydany na kasecie w roku 1996 przez wytwórnię Deo Recordings. Dzięki krążkowi grupa została okrzyknięta w tamtych czasach - najbardziej "jamajskim" zespołem w Polsce. Do stworzenia albumu użyto instrumentów i wzmacniaczy z lat 70tych, a wokalista grupy używał jamajskiego dialektu

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Questions
 2. Praise his name
 3. U wanna know
 4. Face of the earth
 5. Pozytywne myślenie
 6. Reedmer
 7. Where is truth
 8. Barriers
 9. I pray
 10. Right out on the way
 11. World of speed
 12. Watch out
2. In Time - pomimo, że płyta powstała w 1999 roku, to przez brak porozumienia zespołu z wydawcą, krążek został wydany w 2009 roku, czyli aż 10 lat później. Wytwórnią jaka podjęła się tego zadania zostało Offside Records.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. In time
 2. The prophet
 3. Walking dreamer
 4. Myśli swoje
 5. Naked man
 6. Zapamiętaj chwile...
 7. ...te chwile
 8. Nie musisz uciekać
 9. Stranger on earth
 10. Love Jah
 11. Niebo nastaje
 12. Time in
3. One Love Train - to trzeci album, który ukazał się 6go lutego 2012 roku (w dniu urodzin Boba Marleya). Płyta jest zapisem koncertu w radiowej Trójce w Studio im. Agnieszki Osieckiej. Był to specjalny, okolicznościowy koncert zorganizowany w związku z 30 rocznicą śmierci króla muzyki reggae. Jafia Namuel przygotowała z tej okazji kilka utworów Boba Marleya oraz własny, zupełnie premierowy materiał. Płyta One Love Train, to pierwszy album koncertowy grupy Jafia Namuel. Gościnny udział w całym koncercie wziął, współpracujący wcześniej z zespołem, saksofonista Mateusz Pospieszalski. Album ukazał się dziś nakładem wydawnictwa Offside Records.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Fire
 2. I Rasta
 3. Dead Man
 4. The Dark Red Corner
 5. Work Bob M.
 6. R U Ready
 7. Rat Race Bob M.
 8. One Love Train
 9. Kinky Reggae Bob M.
 10. This Must Be A Miracle
 11. Another Day
 12. Revelation Bob M.

bar

Skład


 • Marek Popis - gitara
 • Dawid Portasz - wokal, gitara
 • Tomasz Koźlarek - gitara basowa
 • Mirosław Chojnacki - perkusja
 • Jan Ya-who Gembala - instrumenty klawiszowe
 • Adam Kamiński - instrumenty klawiszowe
 • Rafał Czajkowski - gitara

Byli członkowie:

 • Katarzyna Owczuk - śpiew
 • Tomasz Nowak - klawisze
 • Ania Mikoś - śpiew
 • Kornelia Kadecka - śpiew
 • Paweł Pestka - klawisze (jeden z założycieli zespołu)
 • Paweł Pietrzak - gitara rytmiczna
 • Wojciech Mielniczuk - perkusja (jeden z założycieli zespołu)


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj