undo
Junior Stress
Historia


junior stress

Junior Stress czyli Marcel Galiński został wychowany został w domu pełnym muzyki - jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Wokalista polskiej sceny reggae i dancehall pochodzi z Lublina, gdzie ukończył Prywatne liceum im. Królowej Jadwigi w 2004 roku.

Młody Stress po mikrofon sięgnął już w podstawówce, nagrywając z kolegami z osiedla LSM do hip hopowych podkładów z kaset ojca. Niewiele później do hip hopu dołączyło reggae i raggamuffin.

Pod skrzydłami krewnych i znajomych w sound systemie nabierał wiedzy o muzyce i swobody na scenie. Po kilku latach powstał pierwszy niezależny projekt Juniora Stressa, czyli Geto Blasta. Lubeski skład młodych muzyków pod patronatem "Natty B" koncertuje już od 2003 roku.

Jego debiut wydawniczy to utwór "Korupcja" (zaśpiewany wspólnie z Natty B), wydany w 2004 roku na 7" winylu przez wytwórnię Siódemki.com. W styczniu 2006 utwór "Nieważne ile masz imion" ukazał się na składance "Jah Free" "Pillar Of Salt". W tym samym roku nagrał numer "Otwórz swe oczy" (wraz z Ras Lutą), który wyszedł na EP'ke o tym samym tytule.

junior stress

W 2005 na festiwalu w Ostródzie uzyskał tytuł najlepszego wokalisty.

W roku 2008 nakładem Karrot Kommando ukazała się solowa płyta Stressa nazwana, jakżeby inaczej, "L.S.M.". Równolegle powstaje "Sun El Riddim Band", soundsystem z którym Junior zaczyna grać swój koncertowy repertuar. Muzycy koncertujący znani wcześniej m.in. z grupy Bakshish oraz chórzystki, które potem pojawiły się w składzie wzmocniły i tak już mocny show Juniora Stressa. Obecnie Sun El Band i Junior Stress w warszawskich i krakowskich studiach nagran pracują nad druga płytą. Równoległym projektem Juniora Stressa jest "Dancehall Masak-rah". Tu znany jest jako Jurek Dress i razem z 27Pablo i ich selektorem Drajwą propagują muzykę dancehall przez swój program w radiowej Czwórce cotygodniowe imprezy w warszawskiej "Mandali" i na wyjazdowych występach tam, gdzie znajdą się ludzie na tyle nierozsądni by ich zaprosić do siebie.

Junior Stress współpracował z m.in. Eastwest Rockers, Mariką, Grubsonem, Ras Lutą, a także usłyszeć go można na ostatniej płycie Hemp Gru.bar

Albumy


1. L.S.M. - to debiutancki album Juniora Stressa, który jest gratką nie tylko dla koneserów reggae, ale i wielbicieli dobrych tekstów. Muzyka na płycie jest skoczna i porywista, a do tego zrealizowana w nowoczesnym stylu. Jeśli chodzi o tytuł "L.S.M." to nazwa pochodzi od Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie wychowywał się Junior, ale także od skrótu nazwy jego macierzystego, pierwszego w Polsce soundsystemu: "Love Sen-C Music". Sam autor twierdzi, że mimo "blokowiskowego" pochodzenia jego tekstów, przekaz płyty jest zdecydowanie radosny.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. L.S.M
 2. Miasto Bez Nadziei
 3. Miasta Wdzięk
 4. Policja
 5. Plotki
 6. Znam Ten Stan
 7. Kroki
 8. Nie Po To, By Łapać Słońce
 9. Jego Ego
 10. Miłość Jedna (Intro) Magda Sobczak
 11. Miłość Jedna feat. Jura Sound, Magda Sobczak, Chvaściu
 12. Prosta Droga
 13. Sound System feat. DJ OK, EastWest Rockers, Mad Mike, Ola Monola, Marika, Bas Tajpan, Frenchman, BobOne, Pablopavo, Natty B, Mista Pita, GrubSon
 14. L.S.M Gwoździu Selekta Rmx

2. Dzięki - drugi album studyjny piosenkarza reggae - Juniora Stressa wydany 11 sierpnia 2012 roku. Na płycie znajduje się 17 piosenek, gościnnie udzielali się: DJ OK, Jacek Warszawa, Ignatz-I, Kazan, Sinsen, DJ Feel-X, Ania Mrożek, Siostra Mariola, Pablo 27, Ola Mothashipp i Cheeba. Album został nagrany wraz z udziałem zespołu Sun EL BAND.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Intero
 2. Dzięki
 3. Spieszmy się
 4. Pani Irenko
 5. Duch
 6. Od Dawna feat. SinSen, Pasterz, Ignatz-I, DJ Feel-X, Ania Mrożek
 7. Ludzie już nie zniszczą nic
 8. Wieś się niesie
 9. Pier*** Amerykę
 10. Kowale ludzkich losów
 11. Polecane/Zalecae
 12. Dancehall Masak-Rah (Psalm z Częstochowskiej) feat. Siostra Mariola, Pablo 27, Ola Mothashipp
 13. Do tej muzyki
 14. Nie spodziewałbym się nigdy tego
 15. Adrenalinah feat. Cheeba
 16. My to lwy
 17. Nie spodziewałbym się nigdy tego reggae remix

3. Sound Systemowej Sceny Syn - 12 kwietnia 2014 roku nakładem Karrot Kommando ukazał się trzeci solowy album jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów reggae, Juniora Stressa. Płyta, za pomocą której reprezentant lubelskiej sceny zabiera swoich słuchaczy w podróż do swoich muzycznych korzeni.

Jak mówi Junior Stress:
Te nagrania są dla mnie bardziej powrotem do starej zajawki, niż eksperymentem. Muzyka, która gra na płycie Sound Systemowej Sceny Syn to dokładnie te brzmienia, którymi zafascynowałem się na początku swojej muzycznej przygody. Taką podróż umożliwili mi producenci EMESDE, DJ FEEL X, MATIS(Centrum Strona), Gavin z EQUIKNOXX, MOTHASHIPP, band D'ROOTS BROTHERS i mój rodzimy band SUNEL BAND. Miałem zaszczyt zaprosić do wspólnych nagrań poetę SŁAWKA GOŁASZEWSKIEGO, rapera VIENIA z MOLESTA EWENEMENT, brytyjskiego nawijacza DEADLY HUNTA, lubelski skład CHONABIBE w reprezentacji JAHDECK-a i FAT MATTHEV oraz lubelskiego śpiewaka TALLIB-a.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Intro / Mikrofon Włączony
 2. To Nie Ja feat. Vienio/Molesta Ewenement
 3. sound Systemowej Sceny Syn feat. Chonabibe
 4. Łatwo
 5. Big Brader Lajf
 6. Powiedziano
 7. (Nie)Prawda
 8. Łączność feat. Deadly Hunta
 9. Przedwczoraj
 10. Ile Jeszcze W Tobie Jest Sił
 11. Nyahbinghi feat. Sławomir Gołaszewski
 12. Śmierć Ciemiężycielom Wszystkich Ras
 13. To Co Masz feat. Tallib


bar

Strony artysty
bar

Posłuchaj