undo
KaCeZet
Historia


kacezet

Piotr KaCeZet Kozieradzki to warszawski wokalista reggae, który zadebiutował w 2009 roku na polskim rynku muzycznym albumem "Stara Szkoła" produkcji MMF'a z Dreadsquadu.

Swoją przygodę z muzyką zaczął w gimnazjum od nauki gry na gitarze elektrycznej w szkole im. Krzysztofa Komedy. W latach 2002-2008 występował z zespołem Tabula Rasa, z którym w 2006 roku wydał płytę "Niczego". W tym czasie KaceZet zaczął stawiać pierwsze kroki w świecie soundsystemów, grając imprezy pod szyldem "Soundz of Freedom", razem z Rastamańkiem i Klonem.

kacezet

Ciekawa barwa głosu oraz sceniczna ekspresja na długo pozostaje w miejscach gdzie się pojawia. Jego sposób śpiewania jest bardzo charakterystyczny, melodyjny a zarazem niesamowicie szybki i energetyczny. Kacezet poza obsługą mikrofonu często sięga też do swojej kolekcji winylowych singli by uraczyć publiczność tym co sam lubi najbardziej.

W ciągu niemal 10 lat od początku swojej muzycznej kariery, KaceZet zagrał setki koncertów, odwiedzając kluby i festiwale w każdym zakątku polski. Występował na jednej scenie z artystami takimi jak: Cypres Hill, Nas i Damian Marley, Matisyahu, M.O.P, Jeru the Damaga, Jah Mason, Lutan Faya, Jamal, Marika, East West Rockers, Warszawski Deszcz, Tede, Pezet, O.S.T.R, Junior Stress, Bob One, Bas Tajpan, Natural Dread Killaz.

W październiku 2011 roku wydał swój solowy album "KaCeZet & Fundamenty".bar

Albumy


1. KaCeZet & Fundamenty - debiutancki krążek KaCeZet'a trafił do sklepów 14 października 2011 roku. KaCeZet znany dotychczas na polskiej scenie z utworów oscylujących wokół reggae/dancehall sięgnął po coś nowego w albumie "Fundamenty"; coś czego nie da się łatwo zakwalifikować do jednego gatunku.

Wielkim atutem prostych piosenek na krążku jest warstwa liryczna, w której wokalista pokazuje wielki styl, sypiąc w różnorodny sposób błyskotliwymi porównaniami i bez wysiłku bawi się akcentem, nadając polskiemu językowi unikalną melodykę. Można stwierdzić, że po prostu bawi się językiem.

Warstwę muzyczną cechuje prostota formy i wpadająca w ucho rytmiczność, dzięki czemu kawałków słucha się z niezwykłą przyjemnością. W nagraniach zostały wykorzystane głównie instrumenty akustyczne, co nadało brzmieniu kameralności; to trzeba usłyszeć, żeby zrozumieć.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Fundament feat. MadMajk
 2. Nadciąga
 3. Kocham swoje miasto
 4. Ład i Chaos
 5. Miłość pieprzy rację feat. Junior Stress
 6. Darwin
 7. Nie boję się życia
 8. Masz Ci los feat. Rastamaniek
 9. Sługa
 10. Witam witalnie
 11. Dziady2. Dziennik Kapitana cz. I - jest drugą płytą długogrającą KaCeZet & Fundamenty. Pierwsza, także wydana przez Universal Music Polska ukazała się jesienią 2011 roku. Piosenki z najnowszej płyty były grane jako Piosenki Dnia w Polskim radiu (Fundamenty w PRIII, Mistrz! w PRI), emitują je równieżm.in. Radio Eska, Radio TOK FM, Radio Roxy.

Album poprzedził singiel Mistrz!, do którego nakręcony został niezwykle nowoczesny teledysk wg scenariusza i w reżyserii Floriana Malaka. Kręcony był tego lata u podnóża Stadionu Narodowego w Warszawie a występowali w nim między innymi mistrzowie i mistrzynie gimnastyki akrobatycznej, break-dance-u, i tricków na rowerze. No i oczywiście sam zespół, w którym występują: Piotr KaCeZet Kozieradzki - wokal, Jacek Dżeksong Onaszkiewicz - gitara, Beniamin Onaszkiewicz - perkusja, Alfred Laskowski na basie, Łukasz Bytner – klawisze oraz Polak-Węgier /w jednym/ David Somló na dodatkowych instrumentach perkusyjnych. Klip pokazywany był w Teleexpressie, w MTV, rbl.tv.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Przebudzenie
 2. Fundamenty
 3. Mistrz
 4. Czasownik
 5. Obłęd
 6. Niebyt feat. Pezet
 7. Szum feat. Pablopavo
 8. Sztuka
 9. Niech Gadają feat. Kamil Bednarek
 10. Wytrwale
 11. Dziennik Kapitana
 12. Mistrz (Wersja Instrumentalna)
 13. Mistrz (Acapella)

bar

Skład


 • Piotr KaCeZet Kozieradzki - gitara, wokal
 • Jacek Dżeksong Onaszkiewicz - gitara
 • Alfred Laskowski - bas
 • Beniamin Onaszkiewicz - perkusja


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj