undo
Karetka Sound System
Historia


Karetka Sound System, czyli Sidney Selecjah i Jahliet Selecta to sound powstały w drugiej połowie 2009 roku, lecz oficjalnie pierwszą imprezę rozegrali razem dopiero w czerwcu 2010. Sound powstał w odmętach fascynacji rootsowych, lecz przez nieokiełznaną energię wzrósł do dancehallu. Oficjalna data nie jest znana, znana za to jest pierwsza impreza w pełnym składzie. To było w 2010 roku w klubie Bunkier, który zaryzykował najazd takiej ekipy i przetrwał ją w doskonałym nastroju. W 2011 roku z Karetka Sound System odchodzi Jahliet, a na jej miejsce przychodzi Krzesimir. Selektor odpuścił sound w 2012 roku.

Jeżeli słyszysz melodię, która ma szybki rytm, mocny bas i karaibskie korzenie, to możesz być pewny, że trafiłeś na imprezę prowadzoną przez Karetka Sound System. Dobry, mocny i pełen energii dancehall zmixowany z soca i szaloną moderacją na mikrofonie to właśnie oni. Bezlitośni dla Twoich nóg i rąk, które fruwać będą nie tylko pod sufitem, ale we wszystkich kierunkach w szalonym tańcu nuh linga czy skip to my lou. Tak jest załoga - to właśnie Karetka Sound System.

Do tej pory odwiedzili takie miasta jak Toruń, Radom, Lublin, Kraków, Bydgoszcz, Łasin, Solec Kujawski, Olsztyn, Iława, Płock, Ostróda, Zielona Góra, Lipno, Kikół grając m.in. z : EastWest Rockers, Junior Stress & Sun El Band, Etna Kontrabande, Bongostan, Podwórkowi Chuligani, The Bartenders, Stage of Unity, Krzesimir & Friends , CiaraJah & KWL & NEQ, Dub RaphaEL , Tisztelet , Pitu Pitu Crew , Kermit Sound I Klon (Soundz of Freedom) , RaggaJungle Radom , NDZ ( nieDOzajebania )- wuj Marcel, Gronek, NDZ , Ictus Sound, Silesian Sound System, Metrowy, Vavamuffin, Maleo Reggae Rockers, Mario Dziurex, Bas Tajpan, Mioush, Dj Tasteman, AssBroken Sound, Raissa Selecta, Lenek, Blunt Killa, Klonek, DJ MG42, DJ MOA, DJ D.Anger, Qpsiol, In-deed, Buli Selecta, Freedom Sound, Feel Like Jumping, Rzeźnik, KaeL, KaWu, Lary, Deadly Hunta, Cheftein Joseph, Bst Selecta, Zasad Selecta, GDZ Sound System, Siebujajtu Sound System, ParRasSol, Sierżant Baker, Stream Of Light, Trzy Kolory Świata, Lady Nesta.bar

Albumy


    - - - --- - - -bar

Skład


  • Sidney Selecjah - selector
  • Jahliet Selecta - selector
  • RasIrma - wokal


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj