undo
Konopians
Historia


konopians

Konopians to polski zespół muzyczny grający reggae, który powstał w 1996 roku w Czeladzi. Ich muzyka określana jest przez samych członków załogi mianem "Old school reggae", nawiązuje stylistycznie do jamajskich gatunków początku lat sześćdziesiątych, takich jak ska, rocksteady, skinhead reggae. Co za tym idzie, teksty piosenek rzadko mają charakter ideologiczny.

Skład zespołu ustabilizował się w 2000 roku, po kilkuletniej przerwie w graniu spowodowanej tragiczną śmiercią basisty Romana "Leona" Lewandowskiego, która miała miejsce w 1997 roku. Zespół wielokrotnie koncertował, większość jednak po Śląsku, z takimi artystami jak Skankan, Bakshish, Skampararas. W sierpniu 2001 roku grał przez dwa tygodnie na "Mierzei Helskiej". Do momentu wydania płyty zespół wystąpił 179 razy.

Pierwsze wydawnictwo fonograficzne Konopians to singel zatytułowany "Quantalaya", który zespół zrealizował samodzielnie w 2004 roku, pod szyldem Zagłębiowskiej Sceny Reggae. Znalazły się na nim utwory znane wcześniej z koncertów.

Pierwsza płytę długogrającą zespół nagrał w 2006 roku. Album wydany przez wytwórnie "Lou & Rocked Boys" zatytułowany jest "One Way". Znalazło się na nim piętnaście utworów, z czego sześć nagranych zostało z udziałem, znanego z takich projektów jak Izrael czy Brygada Kryzys, Roberta Brylewskiego, który okazjonalnie koncertuje z zespołem. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem, czego przykładem może być pozytywna opinia na jej temat Monty Montgomery'ego, członka zespołu Symarip i szereg pozytywnych recenzji.

27 grudnia 2008 r. w wypadku samochodowym w Holandii zginął basista zespołu, Darek "Dareczek" Jagiełka.bar

Albumy


1. One Way - pierwszy album polskiego zespołu KoNoPiAnS. Wydany został w 2006r. Album wydany przez wytwórnie Lou & Rocked Boys. Znalazło się na nim piętnaście utworów, z czego sześć nagranych zostało z udziałem, znanego z takich projektów jak Izrael czy Brygada Kryzys, Roberta Brylewskiego, który okazjonalnie koncertuje z zespołem. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem, czego przykładem może być pozytywna opinia na jej temat Monty Montgomery'ego, członka zespołu Symarip i szereg pozytywnych recenzji.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Pajacyki
 2. Słodki Sen
 3. Gold Rock
 4. Chicken Merry (Symarip)
 5. Pussy
 6. Improwizacja
 7. Polemick
 8. Pal Lufke Se Za
 9. Partizana
 10. Willy Nilly
 11. Ploteczki
 12. Tam & Tu
 13. The Bull (Freddie Notes & the Rudies)
 14. Sensimilla
 15. Interpersonality Music Relation BONUS

2. eSTiOuPi - kolejna odsłona old s chool reggae bandu z Zagłębia. Album to12 utworów czyli dobra godzina muzyki i 27 sekund oddechu. Producent: BTW Publishing

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Fala
 2. Reggae Oryginal
 3. Bam! Bam! Boom! (wszedzie słychać)
 4. Daj Spokój Man
 5. Uthopia
 6. Psychouliczny Haj
 7. S.T.O.P
 8. Menicure, Pedicure, Reggae
 9. Drabina
 10. Dusze Się
 11. Na Krawędzi
 12. Uciekamy


bar

Skład


 • Marcin Cozer Markiewicz - trąbka, śpiew
 • Krzysztof P@r@ Parka - gitara rytmiczna
 • Adam Żaba Marszałek - gitara solowa
 • Paweł Indian Stępniak - kornet
 • Sebastian Stecyk Steć - perkusja
 • Dariusz Dareczek Jagiełka - gitara basowa (do 2008 roku)


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj