undo
MadMajk
Historia


madmajk

MadMajk(MadMike) pseudonim pochodzącego z Węgorzewa Macieja Malickiego. Współtworzy soundsystem SingleDread, Bauagan i EJ Team.

MadMajk to wykonawca muzyki reggae. Swoją muzyczną działalność rozpoczął w 2002 roku kiedy to wraz z bratem Malikiem założył SingleDread. Dwa lata później zaczął działać w zespole Bauagan Mistrzów. Całość została stworzona na akustycznych instrumentach, podrasowana elektroniką, którą nazywali międzystylem.

Różnorodność stylów, z którą przyszło mu się zmierzyć oraz charakter poszczególnych artystów z którymi współtworzył (Grubson, Junior Stress, Sokół&Pono, Marika, NDK, DJ Frodo, Marian Wielkopolski, KaCeZet, Auer, Wayne Lotek (UK), Big Famili (Martynika) i wielu innych), ukształtowały twórczość wykonawcy.

W październiku ukazał się debiutancki album MadMajka - Wartości System. Już kilka dni po publikacji osiągnął on prawie 20 000 odsłon, co jak na (dotychczas) niszowego, polskiego artystę stanowi bardzo dobry wynik.

Pewnego pięknego dnia zdarzyła się u nas w domu spontaniczna impreza na kórą wpadło Zjednoczenie soundystem w składzie DJ Krzak i PabloPavo. Był tam również Reggaenerator który wtedy jeszcze z nimi nie występował. Chłopaki nawijali więc postanowiłem się przyłączyć. Za tydzień napisałem pierwszy tekst i nawinąłem go na imprezie” – wspomina początki. Wokalnie odnajduje się w wielu stylach wokalnych min.: reggae, hiphop, jazz.

Na pierwszych oficjalnych wydawnictwach pojawił się w 2005 roku. Były to piosenki zaśpiewane w duecie z Oląmonolą na składance „Biba” i płycie wrocławskiej formacji Natural Dread Killaz oraz gościnny udział na mixtapie DJ Froda. Rok później sporą popularność zdobyła piosenka „Strach” wykonana przez niego wraz z Oląmonolą na składance Polski Ogień.

W 2006 roku nakładem labelu SingleDread ukazał się pierwszy siedmiocalowy singiel, na którym zaśpiewał piosenkę One Way wraz z King Kalabashem z formacji Big Famili (Martynika). Rok później w rosyjskim labelu 2-99 Records ukazała się płyta Wayna Lotka (producenta min. Roots Manuvy) a na niej kawałek Co jest z udziałem MadMajka, Olimonoli i Pana Bormana.

2008 rok był bardzo obfity w produkcje MadMajka, kilka kawałków na mixtapie SingleDread Roots Reality and Culture, kolejny siedmiocalowy winyl wydany przez Rub Pulse Movement, a na nim kawałek o tym samym tytule Roots Realisty and Culture wraz z Big Famili i Oląmonolą,. W tym samym czasie pojawiła się płyta Bauaganu Mistrzów Plac Zabaw. Połączenie jazzu, hiphopu i ragga, wszystko zagrane na akustycznych instrumentach, podrasowane elektroniką stworzyło wybuchową mieszankę, którą nazwali międzystylem.

2009 dla MadMajka przyniósł featuringi na płytach Junior Stressa, Grubsona, Silesian Sound i Sokół feat Pono.

2010 Rozpoczął singiel Kritaczi Nie poddawaj się z gościnnym udziałem MadMajka i Mass Cypher`a, do którego powstał teledysk oraz featuring w kawałku Dzień jak codzień z udziałem Jędkera i Dioxa na Prosto Mixtape 600V.

W tym samym roku narodził się kolektyw EJ TM, w skład którego wchodzą: KaCeZet, Mass Cypher, Pan Borman i MadMajk. Czterech mc, cztery rożne style i scalający to hip-hop. Taki tytuł, nosi też pierwszy singiel i klip EJ TM.

Chwile po tym powstał klip do kawałka Rap za darmo.

W maju 2011 ukazała się druga płyta Bauaganu Nocni łowcy. Dojrzalsza i mocniejsza w przekazie. Więcej na http://www.buagan.com

To nie koniec, to dopiero początek! MadMajk w duecie produkuje z KaCeZetem. Zanosi się na kolejne produkcje.

MadMajk zagrał niezliczoną ilość imprez na terenie kraju, a także na największych polskich festiwalach reggae min. na Ostróda Reggae Festiwal, One Love Sound Fest, Reggae Dub Festival w Bielawie oraz Audioriver w Płocku. Z muzyką odwiedził Litwę, Niemcy, Czechy, Hiszpanię (Ibiza).

Supportował takich artystów jak: Jah Mason, Lutan Fyah, Horace Andy, Ranking Joe, Daddy Freddy, David Rodigan, Blood and Fire, Big Famili, Mystic Mc, IrieLand Sound, Alldub, Zon Train, Goldie, Iration Stepas, Hornsman Coyote, Vavamuffin, Pow Pow Movement, Sentinel, Germaica oraz wielu innych.bar

Albumy


1. Wartości System to muzyczna podróż po dźwiękach reggae hiphopu i afrykańskich wibracji. Na albumie wokalista wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie artystyczne, prezentując popis umiejętności muzycznych. W końcu to różnorodność styli, z którą przyszło mu się zmierzyć oraz charakter poszczególnych artystów, z którymi tworzył ukształtowały twórczość MadMajka. Muzykę na płytę wyprodukował sam MadMajk, a także Auer, Dreadsquad, KaCeZet oraz kilku zagranicznych producentów. Dziś świadomie podjął decyzję o solowym debiucie. – Czuje, się gotowy na wydanie tej płyty – mówi. – Pracowałem nad nią dwa lata i dałem z siebie wszystko, co mogłem w tym momencie. Wydaniu sprzyja także wydawca, któremu zaufałem. Czuje, że możemy zrobić coś fajnego.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. INTRO
 2. GRAM
 3. Do what you Got to do feat. Marika, Solo Banton
 4. Wartości System
 5. Madmajcapella
 6. Bądź obok mnie feat. Gosia Janek
 7. Badman feat. King Kalabash, KaCeZet, Baron Black
 8. Skit Famili Kuba
 9. Famili
 10. Wierzyć w cuda feat. Gosia Janek
 11. Balalanga
 12. Rhytm of life feat King Kalabash, Baron Black
 13. Złodzieje szczęścia


bar

Strony artysty
bar

Posłuchaj