undo
Majorr
Historia


Majorr

Paweł Majorr Majewski - krakowski MC. Członek soundsystemu Antikings Sound. Wykonuje muzykę z gatunku reggae, dancehall, modern roots, raggamuffin i hip hop. Na swoim koncie ma dwa wydane przez Fandango Records single - Co by było i Chociaż dziewczyny. 12 lutego swoją premierę miała pierwsza solowa płyta artysty.

Wszystko zaczęło się pomyślnie rozwijać dla nowohuckiego MC, gdy pięć lat temu wstąpił w szeregi Antikings Soundu – krakowskiego soundsystemu, wchodzącego w skład szerszego artystycznego projektu o tej samej nazwie, założonego przez dwóch selektorów - Niematotamto i Idealny Selektor, odpowiedzialnych za brzmienie i stronę muzyczną. Dołączył do nich Majorr – wielki miłośnik kultury i muzyki jamajskiej. Jego żywa nawijka sprawia, że wszystkim nogi same rwą się do tańca.

Muzyka soundsystemu to klimatyczne rootssy, łączące się z nowoczesnymi dancehallowymi riddimami i oryginalnymi dubplate’ami. Majorr gościnnie pojawił się po raz pierwszy na płycie Moje Miejsce śląskiego projektu reggae Silesian Sound – zaśpiewał w utworze Mamacita, który znalazł się także na składance Rastastacja i Propaganja 2008. W 2009 roku wokalista wspólnie z Idealnym Selektorem walczyli o tytuł Championa na Run De Riddim Clash, odbywającym się w Częstochowie. Wspólnie z Antikings Soundem ma na swoim koncie koncerty w Czechach i Niemczech.bar

Albumy


1. Antikings - 12 lutego 2010 ukazał się debiutancki album artysty. Promowały go dwa dobrze przyjęte single - zarejestrowany na powszechnie znanym rytmie Day'n'Night Kid Cudi'ego - Chociaż dziewczyny oraz Co by było - bujający, wpadający w ucho utwór, nagrany na dancehallowym rytmie Paranoid. Z sieci można ściągnąć legalnie oba kawałki oraz 13 minutowy promo mix całej płyty.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Budzik (Prison Oval Rock Riddim)
 2. CZAS Czas czas feat. Bas Tajpan (IGS Protest Riddim)
 3. Trzeba się bić feat. Miuosh (Lean Back)
 4. Tu feat. Wieszczu (Weapon X Riddim - Bob1 prod.)
 5. Nie chcę pieniędzy (Day Break Riddim)
 6. Mamacita (Rainy Days Riddim)
 7. Nasz kraj feat. Ceen (Silesian Sound) (Waan The Ting Instrumental)
 8. Radę dam feat. Machajus (One Draw Riddim)
 9. Fałszywi przyjaciele feat. Baloman & Korek (Libero) (Deep Breath Riddim - Baloman prod.)
 10. Na co dzień feat. Chvaściu (Silesian Sound) (Joe Keyz Riddim)
 11. Co by było(Paranoid Riddim)
 12. Chociaż dziewczyny(Day'n'Night Riddim)
 13. Kiedy słońce(Czego Ona Chce Riddim - Marek MMF Bogdański prod.)
 14. Ona nie wymaga (Everyday Riddim)


bar

Strony artysty
bar

Posłuchaj