undo
Maleo Reggae Rockers
Historia


Maleo Reggae Rockers

Maleo Reggae Rockers - zespół, który powstał w 1997 roku. Załozycielem jest Dariusza "Maleo" Malejonka, który grywał w takich zespołach jak Kultura, Izrael-Kultura, Moskwa, Armia. 31 grudnia 1998-go roku wydał on swoją pierwszą płytę, której wydawcą był Izabelin Studio. W warstwie brzmieniowej to muzyka reggae z elementami folkloru. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność. Płyta nosiła nazwę Za-Zu-Zi.

Maleo Reggae Rockers

W czerwcu 2001 roku muzycy zagrali krótką trasę koncertową po Polsce z Jamajczykiem Michaelem Blackiem. W lipcu 2003 roku na półki sklepowe trafiło DVD - Maleo Reggae Rockers & Michael Black live 2002.21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. "Reggaemova".Trzecia studyjna płyta "Addis Abeba" ukazała się 3 sierpnia 2009 roku.Kolejna i najnowsza płyta zostałą wydana 1 lipca 2011 i nosi nazwę "Rzeka dzieciństwa".

Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock - w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą. Nagrania zespołu zostały wykorzystane w filmach Spona (1998, reż. Waldemar Szarek), Poniedziałek (1998, reż. Witold Adamek) oraz Osiemnaście (2004, reż. Przemysław Młyńczyk).

Do dnia dzisiejszego skład zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce.bar

Albumy


1. Za-Zu-Zi - debiutancki album zespołu Maleo Reggae Rockers wydany w 31'go grudnia 1998 roku przez wytwórnię Izabelin Studio.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Jak Wiatr
 2. Colors
 3. Ile Warte Jest Życie
 4. Powiedz Jak
 5. Keep On Moving
 6. Za-Za-Zu-Zi
 7. Zabierz Mnie
 8. Marabuta St
 9. Noc
 10. Feel
 11. Elementary
 12. Plan
 13. Idąc Przez Dolinę Łez
 14. Za-Za-Zu-Zi-Dub

2. Reggaemova - album zespołu Maleo Reggae Rockers wydany 27-go listopada 2006 przez wytwórnię Universal Music Polska.Album Maleo Reggae Rockers "Reggaemova" to jak stwierdził sam Maleo: "Moja najlepsza płyta". W skład Maleo Reggae Rockers wchodzą m.in. Tomasz Siwy Wójcik (git.) grający również w projekcie Sidney Polak oraz część muzyków z legendarnej formacji Bakszysz.

W tym roku Maleo udoskonalił skład o sekcje dętą, co bardzo wzbogaciło brzmienie i aranże piosenek. Płytę wzbogacili również zaproszeni goście: Venio i Pele nagrali hiphopową wersję piosenki "Żyję w tym mieście", natomiast Tony Junior B.I.G. i King Lover nagrali dodatkowe wokale do piosenek Maleo. Wśród gości znaleźli się też warszawscy MC's: Reggenerator i Pablo Pavo z Vavamuffin.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Number One
 2. Reggaemova
 3. Trzecia od Słońca
 4. Ostrożnie!
 5. Hasanoga
 6. Kochać aby żyć
 7. Zion
 8. Żyję w tym mieście
 9. Rise Up
 10. Szukajcie a znajdziecie
 11. Pharoans
 12. Chant 2006
 13. Serce człowieka

3. Addis Abeba - w sierpniu 2009 ukazała się trzecia płyta zespołu Maleo Reggae Rockers pt. "Addis Abeba". W języku "amharskim" słowo to oznacza Nowy Kwiat. Praca nad albumem trwała prawie trzy lata. Był to okres intensywnego działania zespołu. Wiele koncertów zagranych w Polsce i za granicami, udział w różnych przedsięwzięciach muzycznych. Wszystkim tym działaniom przyświecał jeden cel - zebranie pomysłów oraz doświadczenie czegoś nowego.

Mając już sporą część materiału Maleo w 2008 roku udał się w miesięczną podróż po Afryce. To co tam przeżył i zobaczył dało mu kompletnie inne spojrzenie na świat. Wszystkie te doświadczenia dały nową jakość muzyce, miały duży wpływ na warstwę tekstową oraz nadały inny rytm powstawania płyty Addis Abeba.

Maleo Reggae Rockers to potężna dawka muzyki reggae i pozytywnych wibracji. To potężna maszyna koncertowa, którą tworzą wspaniali ludzie.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Droga Wojownika
 2. Każda Minuta
 3. Alibi
 4. Serca Nie Oszukasz
 5. Czekamy
 6. Dzikie Serce
 7. Reggae Radio feat. EastWest Rockers
 8. Put Your Guns Down feat. Michael Black
 9. Od Nova
 10. See Mount Zion
 11. Salut Dla Was
 12. Pytanie (Bonus Track)


4. Rzeka dzieciństwa - czwarty studyjny album zespołu reggae Maleo Reggae Rockers wydany 1 lipca 2011 przez wytwórnię "Universal Music Polska".Zawiera on autorskie wersje piosenek m.in Czesława Niemena, Marka Grechuty, Tadeusza Nalepy czy Seweryna Krajeskiego w wersji reggae oraz Etiudę Rewolucyjną w wersji dub. Na płycie gościnnie występują: Wilku, Gutek, Lilu, Ras Luta, Luta, Hans i Deep, Lilu.

Zespól dostał zgodę nawet od tych którzy nigdy nie godzą się na żadne adaptacje swoich utworów. Seweryn Krajewski i Małgorzata Niemen wyrazili zgodę po wysłuchaniu pierwszych przesłuchań ze studia utworów "Płoną Góry płoną Lasy", "Pod Papugami" i "Jednego Serca"!

Od wydania poprzedniej płyty minęły dwa lata. Zespół zagrał mnóstwo koncertów, uczestniczył w fajnych projektach, odwiedził wiele ciekawych miejsc. Podczas tych niezliczonych podróży cały czas dojrzewał w nich pomysł zabrania słuchaczy w podróż do muzycznej krainy dzieciństwa zespołu. Zastanawialiśmy się nad koncepcją i wreszcie się udało.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Sny kolorowe
 2. Płoną góry, płoną lasy
 3. Rzeka dzieciństwa feat. Ras Luta
 4. Jednego serca
 5. Korowód feat. Gutek
 6. Kiedy byłem małym chłopcem feat. Wilku
 7. Zegarmistrz światła
 8. Pod papugami
 9. Strzeż się tych miejsc
 10. Gdybym był wichrem
 11. Etiuda rewolucyjna dub


bar

Skład


 • Dariusz "Maleo" Malejonek - wokal, gitara
 • Tomasz "Siwy" Wójcik - wokal, gitara
 • Andrzej "Kazek" Roemer - wgitara basowa
 • Andrzej "Kapsel" Rak - perkusja
 • Karol "Qerol" Nowacki - instrumenty klawiszowe
 • Adam Mościcki - instrumenty perkusyjne, wokal
 • Józef Zatwarnicki - puzon
 • Tomasz Mazur - trąbka
 • Bartek Głowacki - tamburyn


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj