undo
Natural Mystic Akustycznie
Historia


natural

Natural Mystic Akustycznie to nowa, tryskająca energią twarz zespołu NATURAL MYSTIC. Nowe pomysły, zaskakujące brzmienia i przede wszystkim całkiem inne instrumentarium. Elektryczne gitary ustąpiły miejsca akustycznym, akordeon zastąpił klawisze, a miejsce basu zajął dużo większy kontrabas. Efekt jest piorunujący! Żaden polski zespół reggae nie gra w ten sposób! Oprócz brzmienia i instrumentarium w muzyce Natural Mystic jest to, co pozwala pokochać ten zespół od pierwszego usłyszenia, czyli: szczerość, radość z grania i duże pokłady dobrej energii, które zespół rozsyła ze sceny przede wszystkim za pośrednictwem znakomitego żeńsko-męskiego duetu wokalnego Gabi Budzianowskiej i Marcina Kina.

Zespół Natural Mystic powstał w 2001 roku w Sosnowcu. Od początku jest postrzegany jako formacja reggae'owa, jednak jak mówią sami muzycy;nie chcą dać się zamknąć w jakiejkolwiek szufladce. Potwierdził to debiutancki album grupy "Quasi-Milieu", który okazał się w 2007 roku. Na tym albumie reggae'owe inspiracje współistnieją z szeroką gamą gatunków i muzycznych eksperymentów. Mamy tutaj wycieczki w stronę dubu, eksperymenty brzmieniowe, elementy jazzu, czy rockowe gitarowe riffy. Wynika to z charakterów członków i różnorodności ich inspiracji. Niektórzy muzycy NMA współtworzą również grupy: Searching For Calm, 100 Tvarzy Grzybiarzy, Yapko, 52um, Say Yardee.

natural

Pomysł akustycznego grania narodził się wiosną 2009. Po zagraniu pierwszego koncertu, akustyczne granie zostaje głównym celem zespołu. Po roku od tego czasu grupa weszła do studia aby zarejestrować materiał na płytę, na której usłyszymy dwa utwory z pierwszej płyty w akustycznych aranżach, kilka nowych piosenek, a także nigdy nie nagrywane starsze utwory zespołu ale oczywiście w wersjach akustycznych.

Materiał na płytę został zarejstrowany w studio Radioaktywni (jednym z najlepszych w Polsce) w Częstochowie pod okiem Adama Celińskiego. Obecnie trwa miksowanie materiału, a premiera odbędzie się 03 grudnia 2011.

Od momentu powstania w 2001r. zespól zagral ponad 150 koncertów. Jest zapraszany na najwieksze festiwale reggae w Polsce (Ostróda, Regalowisko Bielawa, Reggae na Piaskach, Crocodile Reggae Fest, Reggae nad Warta, Chocianów Reggae Fest, Winter Reggae, Afryka Reggae).bar

Albumy


1. Quasi-Milieu - płyta ukazała sie w marcu 2007 roku. Jest ona swieżym i indywidualnym spojrzeniem twórców na życie, na muzyke, na nurt z którym sż kojarzeni, a od którego coraz bardziej odstają. Wokaliści śpiewają o rzeczach ważnych, czasem osobistych, a każda piosenka, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, ma podwójne, a czasem nawet potrójne dno.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Dzapipo
 2. Ultrawizja
 3. Everything`s Dissolving In The Air
 4. Souljah (A View From Inside)
 5. Portrait
 6. Our Expression
 7. Rise
 8. Stopione Słońce
 9. I Learn How To Respect Myself
 10. Mystic In Your Mind
 11. Na Wszystkich Ulicach Świata

2. Full Steam Ahead - album ukaże się nakładem Offside Records 3 grudnia 2011 roku. Dzień wcześniej, 2.12 w Sosnowieckim klubie Gdziekolwiek odbędzie się specjalny koncert premierowy płyty "Full Steam Ahead", na którym będzie można już go nabyć.

Narodził się album "Full Steam Ahead". Płyta jednocześnie szlachetna i ludyczna, intymna i wrażliwa na sprawy społeczne. Kameralna, ale skierowana do szerokiej publiczności. Komunikatywna, szczera i prezentująca nieco inne reggae; połączone z folkową energią, dubowymi przestrzeniami, drum'n' basowymi rytmami i kameralną atmosferą. Nieco inna jest również warstwa wizualna albumu, bowiem zdjęcia, okładka jak i klip do pierwszego singla, utworu "Siebie Masz Mniej", utrzymana jest w pięknej konwencji steampunkowej.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Przed siebie
 2. Siebie masz mniej
 3. Try Again
 4. Soul Jah
 5. Hurry Up!
 6. Tuff Road
 7. The Ocean
 8. Throne Gone Down
 9. Tango
 10. War
 11. The Waiting
 12. Wyścig


bar

Skład


 • Michał Maślak- wokal
 • Gabi Budzianowska - wokal
 • Goły - gitary, wokal
 • Rafał Miciński - bass, wokal
 • Marian - klawisze, wokal
 • Fazi - gitary, wokal
 • Lichy -perkusja wokal
 • Janek Obrusik- trąbka, wokal
 • Adrian Puta- LiveMIX'y, przestrzenie, efekty


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj