undo
Nefre
Historia


nefre

Grupa Nefre pochodzi z Częstochowy. Ich muzyka łączy w sobie takie gatunki jak reggae, ragga, hip-hop i funk. NEFRE to przede wszystkim przebojowy zespół koncertowy, który porywa na koncertach nawet tych najbardziej opornych na żywe dźwięki.

Powstanie grupy przypada na początku 2006 roku. Założyciele: Piotr "Dziker" Chrząstek oraz Kamil "Kamilos" Ostrowski współtworzyli i współpracowali w innych grupach. Na samym początku swojej działalności wygrali międzynarodowy festiwal "Balkan Youth Festival 2006" w miejscowości Sandanski na południu Bułgarii a także rok później podczas eliminacji do opolskich "Debiutów" organizowanych przez Telewizję Polską S.A. zwyciężając spośród 72 wykonawców zgłoszonych do I Etapu w katowickim oddziale TVP S.A.

nefre

Grupa wydała w 2007 roku swój pierwszy album "Słuchaj" (My Music). Zespół ma na swoim koncie 6 teledysków obecnych w ogólnopolskich mediach muzycznych.

Pierwsza płyta zespołu "Słuchaj" została nominowana do nagrody Superjedynki 2008 przez TVP1, Interia.pl oraz Super TV w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Została także dostrzeżona przez czytelników magazynu muzycznego Free Colours. W sierpniu 2008 r. TVP zarejestrowała zdjęcia do piosenki "Częstochowa" - singla promującego drugą płytę Nefre "Patrz". Premiera na antenie TVP miała miejsce we wrześniu 2008 r. W tym samym czasie grupa wystąpiła u boku gwiazd polskiej muzyki w katowickim Spodku podczas wielkiego koncertu charytatywnego "Budujemy nadzieję".

W marcu 2009 roku światło dzienne ujrzał singiel NEFRE "Witamy w mieście / Welcome to the City" promujący miasto Częstochowę wydany przez Urząd Miasta Częstochowy dystrybuowany nieodpłatnie w kraju i za granicą jako muzyczna pocztówka z Częstochowy. Wiosną 2009 roku zespołu uzyskał także nominacje do European Reggae Contest 2009 (Europejski Konkurs Reggae) w kategorii najlepszy polski zespół reggae, zgłoszoną przez organizatorów największego festiwalu muzyki reggae w Europie - "Festival Rototom SunSplash" we Włoszech. Dzięki głosom internautów grupa zajęła II miejsce wśród polskich zespołów a III spośród zgłoszonych blisko 100 zespołów z całej Europy potwierdzając tym samym swoją dużą popularność wśród fanów muzyki reggae.

6 czerwca 2009 wystąpili na festiwalu ReggaeDay na stadionie żużlowym "Arena Częstochowa" razem z takimi zespołami jak: Vavamuffin, Indios Bravos i Maleo Reggae Rockers.bar

Albumy


1. Słuchaj - pierwszy album grupy złożony z 16 utworów oscylujących wokół reggae, ragga, dancehall, jazz, hip hop czyli coś dla każdego. Płyta wydana w 2007 roku przez wytwórnię Universal Music Group.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Kto wie
 2. Bliżej
 3. Muzyczny świat
 4. Moja inspiracja
 5. Nie zabijaj
 6. Nefre
 7. Idę tam
 8. Nasz styl
 9. Prowadź mnie
 10. Słuchaj nas
 11. Powstań i walcz
 12. Pozytywna aura
 13. Ona (Muzyka to marihuana)
 14. Trzeba mówić
 15. Koło się kręci
 16. Droga

2. Patrz - Druga płyta zespołu NEFRE z Częstochowy (2008) określana przez grupę mianem "sanszajn". To pozytywna mieszanka reggae, ragga, funky i hip hopu. W porównaniu z debiutanckim "Słuchaj" (2007) na płycie zagościły także elementy muzyki elektronicznej: "Wiem czego chcę", "Dlaczego", czy nawet ciężkie brzmienia gitarowe: "Wojna dobra ze złem".

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Cureggaeowanie (INTRO)
 2. To jest ta nuta
 3. Częstochowa
 4. Wiem czego chcę
 5. Niewolnik
 6. Nic nie ugrałeś
 7. Ty jesteś w nich
 8. Słowo jak dynamit
 9. Zbudujmy to
 10. Wojna dobra ze złem
 11. Razem
 12. Jestem Głodny
 13. Dlaczego?
 14. Cel
 15. Ja wierze Tobie
 16. Nasz Styl 08'
 17. Sezmkowska (OUTRO)


bar

Skład


 • Piotr Dziker Chrząstek - wokal, rap
 • Dominika Skowron - wokal
 • Kamil Kamilos Ostrowski - gitara
 • Jacek Fedkowicz - gitara basowa
 • Michał Polak - perkusja
 • Paweł Gruca - instrumenty klawiszowe
 • Daniel Pomorski - trąbka


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj