undo
O'reggano
Historia


Charakterystyczną cechą zespołu jest dynamiczna, grająca proste melodie sekcja dęta oraz kontrowersyjne teksty piosenek. We wrześniu 2009 zespół we współpracy z wydawnictwem Zima Records wydał swoją pierwszą płytę zatyułowaną Nocą, na której znalazło się 10 pozycji, w tym dwa single Kaśka i Nocą. Piosenki zespołu usłyszeć można m.in. w Antyradiu.

Panowie z Tarnowskich Gór sądzą chyba, że zarażą nas pozytywną energią. Najbardziej tryska nią wokalista. Jego żartobliwe teksty umieściłbym gdzieś niedaleko Akurata, ale o kilka poziomów niżej, bo Kuba Nycz (autor tekstów, wokalista) wybitnym tekściarzem niestety nie jest. Gdzieś tam w tle przewija się też inspiracja Azylem P. Muzycznie więc nie jest zbyt odkrywczo, bo co rusz przewija się raz ska, raz rock. Czasem znajdzie się miejsce na smutną, ogniskową balladę. Każdy utwór brzmi strasznie banalnie, ale przy okazji bogato pod względem instrumentalnym. Dysonans ten wcale mi nie przeszkadza, jednak wciąż nie jest przekonany do stylistyki O'reggano i maniery wokalnej Nycza.

7 listopada miała miejsce premiera drugiego albumu zespołu z Tarnowskich Gór zatytułowanego "Za dnia". Wydawcą jest Lou & Rocked Boys. Krążek pilotuje singiel "Kolego mój", do którego nakręcony został teledysk.bar

Albumy


1. Nocą - debiut płytowy grupy z Tarnowski Gór wydany w 2009 roku. Ciżęko coś o nim na pisać. Płyta nie została pozytywnie przyjęta przez słuchaczy. Znalezienie pozytywnych komentarzy czy też recenzji jest niestety trudne. Osobiście przyjąłem kilka utworków pozytywnie jak to na rastamana przystało. Spróbujcie zapanować nad własnymi nogami podczas słuchania "Kaśki" czy tytułowego "Nocą", ja nie potrafię.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Kaśka
 2. Wędkarzem być
 3. Liter pełen pałac
 4. Zakład fryzjerski damsko męski
 5. Kapcie dziadka
 6. Moje słowa
 7. Prośby
 8. Nocą
 9. Każdy
 10. Pytam się
2. Za dnia - to drugi album zespołu, który ukazał się 7 listopada 2011 roku. Wydawcą jest Lou & Rocked Boys. Krążek pilotuje singiel "Kolego mój", do którego nakręcony został teledysk.

Wydawnictwo "Za Dnia" zawiera . Nowe, oryginalne brzmienie, połączenie muzyki gitarowej a la Fender z sekcją dętą. Najnowsza płyta to 10 autorskich kompozycji, które są bardzo różnorodna stylistycznie i ciekawa brzmieniowo. O'reggano łączy reggae z rockiem, ska, bluesem, a nawet humorystycznie - disco!

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Ósmy cud świata
 2. List do Pani Wandy
 3. Kocham sen
 4. Wiosno, czekamy!
 5. Kolego mój
 6. Dziewczyna spod latarni
 7. Stare baby
 8. Toksyczna mieszanka
 9. Up & Down (BILLY MORE COVER)
 10. Małe Rzeczy
 11. Dinozaury


bar

Skład


 • Kuba - wokal
 • Jac - gitara
 • Wicha - bass
 • Marol - perkusja
 • Pampek - trąbka
 • Paweł - sax tenor


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj