undo
Pablopavo
Historia


Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys urodziłsię 30 marca 1978 w Warszawie. Jest on polskim wokalistą reggae i raggamuffin, jednym z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle.

W roku 1993 założył z kolegami ze szkoły pierwszy zespół prawdopodobnie w celu zwiększenia swoich szans u dziewcząt.

Karierę rozpoczął w zespole "Saduba". Od 2002 wraz z Reggaeneratorem i Krzakiem współtworzy "Zjednoczenie Sound System", od 2003 jest wokalistą "Vavamuffin", prócz tego od 2006 udziela się w "Ba-Lan Soundsystem" oraz w zespole "Sedativa". Współpracował m.in. z Fu (Olsen/Fu, Zipera, ZIP Skład), Hemp Gru, O.S.T.R., Sidneyem Polakiem, Sedativą, Dreadsquadem, Magierą, James Ashen, Habakuk, Junior Stress i Maleo Reggae Rockers.

Wspólnie z Reggaeneratorem nagrał utwór "Gyal na medal" na składankę Polski ogień wydaną przez wytwórnię Germaican Records. W 4. numerze gazety "Free Colour " zamieszczony został obszerny wywiad z Pablo i Pavo jako dwiema odmiennymi postaciami.

Poza śpiewem w Vavamuffin i sound-systemach Pablopavo rozpoczął karierę solową. Wydał dotychczas debiutancki singel na winylu (7") Zykamu/Dola Selektora oraz singiel internetowy Telehon promujący pierwszy album tego artysty.Jego debiutancki album zatytułowany "Telehon" pojawił się 26 września 2009 nakładem wydawnictwa Karrot Kommando i jest sygnowany nazwą "Pablopavo & Ludziki".

30 marca 2011, w dzień jego trzydziestych trzecich urodzin, premierę miał drugi album Pablopavo i Ludzików, nazwany "10 piosenek".Trzecią płytę pod tytułem "Głodne kawałki" wydał 28 listopada 2011 we współpracy z producentem Praczasem.bar

Albumy


1. Telehon - pierwszy album studyjny zespołu Pablopavo i Ludziki, którego wokalistą jest Pablopavo. Oficjalna premiera albumu odbyła się 26 września 2009 roku. Wytwórnią jest Karrot Kommando. Płyta jest ceniona przezsłuchaczy za swoją rozmaitość. Utwory są tak różnorodne, że trudno je zaliczyć do jednego gatunku, aczkolwiek przeważają rytmy reggae, co akurat nie powinno nikogo dziwić.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Intro
 2. Telehon
 3. Jurek Mech
 4. Z Fartem Dziewczyna
 5. Piosenka Ze Śmieci
 6. Się Mi To Nie
 7. Kolejka
 8. XXL Yeti Funk
 9. Dym Dym
 10. Nomada
 11. Primo Rebel
 12. Warszawa Wschodnia
 13. Do Stu
 14. C.S.I. Stegny
 15. Ale Ale
 16. System
 17. Na Nowo

2. 10 piosenek - (Pablopavo i Ludziki) - Oficjalna premiera albumu odbyła się 30 marca 2011 roku, w dniu 33. urodzin Pablopavo. Wytwórnią jak w przypadku pierwszej płyty jest Karrot Kommando. "10 piosenek" to dzieło jeszcze bardziej udane. Historie o Warszawie, wielkie i małe dramaty kobiet i mężczyzn, depresyjne klimaty i emocjonalne uniesienia, ujęte konkretnie - z imionami ludzi, nazwami miejsc - składają się na wielobarwną panoramę życia miejskiego. Jest lirycznie, balladowo, publicystycznie i reportażowo.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Rozpoczęcie
 2. Wpuść mnie
 3. Oddajcie kino Moskwa
 4. Złoto
 5. Dajcie mi spokój
 6. Warzywniak
 7. Indziej
 8. Iście iście
 9. Aneta ucieka
 10. 10 piosenek
 11. Za darmo
 12. Ballada o Okrzei

3. Głodne kawałki (Pablopavo i Praczas) - pierwszy album studyjny nagrany wspólnie przez piosenkarza Pablopavo i producenta muzycznego Praczasa.

Oficjalna premiera albumu odbyła się 28 listopada 2011 roku. Poprzednio Pablopavo wydał dwa albumy z zespołem Pablopavo i Ludziki oraz trzy albumy z zespołem Vavamuffin. Wytwórnia to oczywiście niezmiennie Karrot Kommando.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Dziw
 2. Stówa
 3. Głodne kawałki
 4. Technika gęby
 5. Nie ma roboty
 6. Szpilki
 7. Byleby
 8. Kupuj
 9. Magnez i wapń
 10. Zadzwonię i powiem
 11. Karawany
 12. Boczna


bar

Skład (Pablopavo i Ludziki)


 • Pablopavo - wokal, teksty
 • Earl Jacob - chórki
 • Radek Polakowski - skrzypce, akordeon, melodika
 • Raffi Kazan - gitara elektryczna i akustyczna
 • Emiliano Jones - bas, instrumenty klawiszowe, programowanie
 • Dj Zero - mpc, skrecze, programowanie
 • Jakub Jahcob Junior Kinsner - perkusja
 • Barton - dub master


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj