undo
Power of Trinity
Historia


Power of Trinity

Power of Trinity – polski zespół grający muzykę będącą połączeniem ostrych brzmień, reggae oraz alternatywnych melodii. Utworzony w 1996 roku w Łodzi i jak większość artystów z polskiego Manchesteru wytworzył swój oryginalny styl oparty na łączeniu rzeczy na pozór bardzo od siebie odległych. Muzycy mieszają mocne surowe, rockowe riffy z dubstepem oraz elementami charakterystycznymi dla muzyki reggae, przywołując na myśl dokonania mistrzów mieszania gatunków w rodzaju The Clash czy Police.

Zagrali na wielu festiwalach, m.in. Union of Rock Węgorzewo 2004 i 2005, Camerimage 2006, Ostróda Reggae Festiwal 2005, Hunter Fest 2006, Eska Rock Tour 2006.

Wysoką formę koncertową zespołu Power of Trinity potwierdziły ostatnie znakomite wspólne występy z brytyjskim Skindred i bośniacką Dubiozą Kollectiv. Siły Power of Trinity nie da się przekazać w słowach, ich trzeba posłuchać, a najlepiej zobaczyć na żywo.

Na początku 2009 roku z zespołu odszedł Grzegorz Graczyk i Robert Grzelak. Do zespołu jako perkusista dołączył Gerard Klawe.bar

Albumy


1. 11 - premiera debiutanckiej płyty zespołu odbyła się w czerwcu 2007 roku. Wytwórnia to SP Records. Gatunek do jakiego album został zakwalifikowany to Alternatywa.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Seduction song
 2. Supernova
 3. Algorytm miłości
 4. Eter
 5. Kto'a
 6. Ulice słońca
 7. Wyścig
 8. Dance & Shout
 9. Heaven
 10. Marzyciele
 11. 11

2. Loccomotiv - drugi album łódzkiego zespołu Power Of Trinity, który trafił do sklepów w październiku 2011 i od tamtej pory wciąż zdobywa nowych słuchaczy. Singiel Chodź ze mną jak burza podbija playlisty kolejnych stacji radiowych min Eski Rock, Antyradia i Trójki. Krążek składa się z 11 kompozycji, które wokalista Jakub określa całkiem słusznie mianem wagoników. Każdy z nich jest osobną opowieścią. Utwory różnią się od siebie, ale razem tworzą naprawdę potężny pociąg. Loccomotiv zapowiadany był jako album mocno rockowy, ale nie pozbawiony elementów dubstepu i eksperymentalnego reggae, za które odpowiedzialny jest trójmiejski producent - Faz, znany ze współpracy m.in. z Dreadsquadem.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Ding Dong
 2. Chodź ze mną
 3. Fenix
 4. Babylon Dome
 5. Jad
 6. Wagonowa Love
 7. Luxtorpeda
 8. Whatta Love
 9. Ręce
 10. Winning Wish
 11. Oni
 12. Where Is My Mind


bar

Skład


 • Jakub Koźba - wokal
 • Łukasz Cyprys - gitara
 • Krzysztof Grudziński - gitara basowa
 • Grześ Graczyk - perkusja


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj