undo
Raggafaya
Historia


raggafaya

Raggafaya powstało w 2004 roku w Koszalinie, zespół został strorzony przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz przeróżne doświadczenia w zakresie wykonywania muzyki. Już jako zespół z kilkuletnim stażem, może poszczycić się zwycięstwem w przeglądzie młodych kapel – Ostróda Reggae Festiwal 2007.

Ich muzyka to połączenie hip hopu z reggae, a więc coś na kształt ragga.Na ogólnopolską scenę trafili dzięki szczęściu, gdy w lutym 2009 roku w Słupsku zagrali support przed Farben Lehre, gdy po zakończonym koncerciepodszedł do nich Wojtek Wojda i zaproponował im nagranie płyty

Póki co, skład może pochwalić się debiutancka EPka "Bongoizm", która ukazała się w marcu 2008 wraz z magazynem Free Colours, a także pierwszą studyjną płytą "Karrambol", powstałą w studio Q tekże w marcu, jednak dwa lata później, bo w roku 2010–tym.

Raggafaya ma za sobą występy u boku takich artystów jak:O.S.T.R., Paprika Korps, Farben Lehre, Mr. Zoob, Etna, Big Cyc, Enej, czy Pectus.

Na zaproszenie Jurka Owsiaka 8. stycznia 2012 zespół wystąpił w koncercie XX Finału WOŚP 2012 w Warszawie w dwóch odsłonach. W pierwszej na Placu Defilad, w drugiej w studiu 2. programu TVP. Obydwie odsłony były na żywo transmitowane przez TVP. W studiu telewizyjnym Jurek Owsiak razem z zespołem odśpiewał przed kamerami "Płonie Babilon".

W marcu 2012 roku w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym na Gali Koszalińskiej Kultury, zespół został wyróżniony za swoje dotychczasowe o siągnięcia nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina.bar

Albumy


1. Bongoizm (EP) - debiutancka EPka została dołączona do ósmego numeru czasopisma Free Colours w 2008 roku dzięki wydawnictwu Zima.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Bakagenci
 2. Jah
 3. Bez nienawiści
 4. Rewolucja
 5. Szisza
2. Karrambol - pierwszy studyjny album zespoły Raggafaya wydany w 2010 roku, właściwe nagranie w studiu zajęło im tylko trzy tygodnie sierpnia 2009 roku. Wydawnictwem albumu zostało studio Lou & Rocked Boys.Płyta ukazała się na półkach 1 marca 2010 roku.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Bakagenci
 2. Bez nienawiści
 3. Różnimy Się
 4. Dźwiękoszczelni
 5. Czasowstrzymywacz
 6. Miłość do muzyki
 7. Rewolucja
 8. Booyaka
 9. Pozytywna
 10. Joint Budowniczy
 11. Cała sala
 12. Nie mów o tym
 13. Samba

3. Mixturrra - Muzyka prezentowana przez zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, w której każdy z szerokiej rzeszy fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock'n'rollowych tradycjonalistów znajdzie coś dla siebie. Teksty są z reguły wesołe, lekkie i frywolne, jednak pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem.

Nowy album Mixturrra ujrzał światło dzienne 26 kwietnia 2012 roku. Wytwórnią okazało się Lou & Rocked Boys. Składanka jest odważnym posunięciem. Znajdziemy na niej oprócz reggae'owych kawałków także porządną dawkę hip-hopu, dancehallu, punka oraz ska. Z całą pewnością najnowszy album zespołu będzie jest dziełem dużo bardziej dojrzałym, niż ich fonograficzny debiut.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Nadzieja i Kara
 2. Siemasz brat
 3. Jeszcze raz
 4. To nie Babilon
 5. Cannabis
 6. Halo, tu jestem!
 7. Cza cza cza
 8. Pamiętaj
 9. Daj mi żaru
 10. Bongo mam
 11. Karrambol
 12. Chcą więcej


bar

3. Terrrrapia - to trzeci studyjny album Raggafaya - zespołu barwnie i energetycznie łączącego ze sobą elementy reggae, danehallu, hip-hopu, funku, ale nie stroniącego również od ostrych, gitarowych brzmień. Do tej wybuchowej mieszanki dochodzi jeszcze szczera i bezkompromisowa liryka. Album wydany został 17.08.2014 roku.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Nadzieja i Kara
 2. Siemasz brat
 3. Jeszcze raz
 4. To nie Babilon
 5. Cannabis
 6. Halo, tu jestem!
 7. Cza cza cza
 8. Pamiętaj
 9. Daj mi żaru
 10. Bongo mam
 11. Karrambol
 12. Chcą więcej


bar

Skład


 • Dominik Hałka Hauka - wokal, klawisze
 • Nathaniel Marsal Chill - wokal
 • Michał Dolak Shaggy - gitara
 • Maciej Trembowiecki Les Farooosh - bas
 • Mikołaj Górski Punktak - perkusja


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj