undo
Rastamaniek
Historia


Rastamaniek

Rastamaniek to wokalista i producent z Warszawy, który urodził się w 1986 roku. Swoją pierwszą płytę pod tytułem "Huragan" wydał w 2008r. Album został bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy w kraju i za granicą.

Nagrania, które produkuje Rastamaniek emanują pozytywem, miłością i przede wszystkim wyluzowanym, niepowtarzalnym klimatem muzycznym. Jego utwory oscylują w stylu zwanym Rapeggaehall czyli miesznce takich gatunków jak rap, reggae czy dancehall. Obecnie powstaje druga solowa płyta utrzymana w klimacie ragga-electro "Temperatura Pokojowa" - album promuje utwór "Nigdy Nigdy".

Rastamaniek zagrał już ponad 250 koncertów w Polsce i na Litwie. Grał z takimi artystami: Dilated People, Dreadsquad, Natural Dread Killaz, Love SEN-C Music, Molesta Ewenement, Overproof soundsystem, EastWest Rockers, Yah Meek, Ugly Duckling, Mor.W.A., Dżem, Junior Stress i inni...

Rastamaniek

Po za solową działalnością, Rastamaniek wraz z Fotoz Muz tworzą skład Jasna Liryka. Jest to jedyna w Polsce grupa, grający koncertowo-teatralne formy muzyczne w klimatach rap, reggae, dancehall, czyli - Rapeggaehall.

Rastamaniek jest również wokalistą zespołu "Raggamoova". To band oscylujący w okolicach jamajskiego raggamuffinu i warszawskiego hip-hopu. Gościnnie udziela się w etno-jazzowej formacji "Warszawa Kiev Express", grającą mieszankę folkowych i ludowych motywów opartych o jazzowe aranże.

Rastamaniek wraz z Kacezetem, Sensimilliousem, Klonem Gibbsonem Splifftonem tworzy Soundz Of Freedom soundsystem. Regularnie grają sety wokalno-dj'skie na terenie całej Polski i Litwy. Po za stale rosnącą kolekcją płyt winylowych, grają swoje autorskie kompozycje.bar

Albumy


1. Huraggan - debiutancki album artysty wydany w 2008 roku przez wytwórnię 4tezza records. Został bardzopozytywnie przyjęty przez słuchczy zarówno w kraju jak i za granicą. Na płycie wystąpili tacy artyści jak Kacezet, Jr.Stress, DJ Bary, Diho Raz i inni. Płyta to 16 dobrze sklejonych utworów i trochę ponad 53 minuty dobrej energii płynącej falami z głośników.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Jedziemy feat. Bad Bwoy, Kostek
 2. RaggaMoova feat. Fotoz Muz, Orzel, Skupek
 3. Ladigi Deng Deng feat. Bassgrou
 4. Muzyka Cz.1 feat. DJ Jano, Kacezet, Erce
 5. King Of Windows feat. Fotoz Muz
 6. Mój Reggau feat. DJ Bary
 7. Nie Poddawaj Się
 8. Daj Na Luz feat. Gieero
 9. Ona I On
 10. Wspólny Dub feat. Jr.Stress, Kacezet
 11. Wyrzuć Ręce w Powietrze feat. DJ Jano, Fotoz Muz
 12. Zawieszeni W Przestrzeni feat. DJ Bary, MZG
 13. Promienie feat. Boginka, DJ Bary, Krat
 14. Kraina Wiecznego Skreczu feat. DJ Bary
 15. Muzyka Cz.2 feat. Diho Raz
 16. Nie Patrz Na Zegarek


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj