undo
ReggaeMan
Historia


ReggaeMan to artysta reggae, reggaeton, ska, dancechall z Krakowa, który działa na polskiej scenie już od ponad 10–ciu lat. Swoją przygodę na scenie rozpoczął 1. czerwca 2008 roku, jednak z muzyką miał do czynienia już od najmłodszych lat. Już jako dziecko grał na pianinie i gitarze, a jego marzeniem zawsze było mieć zespół muzyczny. Słuchał bardzo różnej muzyki od metalu po muzykę klasyczną przez rock, pop i inne gatunki. Pod koniec lat 90. zafascynował się bardzo muzyką hip-hop i postanowił spróbować swoich sił w tym gatunku. Założył zespół z którym przez ponad 10 lat nagrał kilka płyt i zagrał dużo koncertów w całej Polsce. W 2008 roku jego przyjaciel Mentol Mentaja zaraził go klimatami reggae, ska, dancechall i juz jako ReggaeMan zaczął tworzyć właśnie w takich klimatach. W 2009 roku wydał swoją pierwszą płytę pod tytułem Pozytywnie, a trzy lata później powstał krążek Smak miłości.bar

Albumy


1. Pozytywnie - to osiemnaście starannie dobranych utworów w przyjemnym i lekkim klimacie reggae, reggaeton, ska, które na pewno umilą czas słuchaczom. Gościnnie na płycie udzielają się Mentaja, Gremlin oraz Lucyna. ReggaeMan odpowiedzialny jest za mix i mastering całej produkcji.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Cztery żywioły
 2. Reinkarnacja feat. Lucyna
 3. Gra muzyka reggae feat. Mentaja
 4. Ja i moje szczęście
 5. Pozytywnie
 6. Gdzie?
 7. Zwolnij feat. Mentaja
 8. Dla Ciebie feat. Gremlin
 9. Muzyka nadaje smak feat. Mentaja
 10. Jesteś tym światłem
 11. To moje życie
 12. Będę szedł feat. Mentaja
 13. Myśli autostrada
 14. Twój blask
 15. Muzyka nadaje smak rmx
 16. Ja i moje szczęście rmx
 17. Dla Ciebie rmx
 18. Dziś jakoś wolniej płynie czas

2. Smak miłości - druga płyta Reggaemana, która stanowi połączenie rapu z reggae w większości w pozytywnym klimacie. Wydanie albumu Smak miłości planowane było na wrzesień 2012 roku, jednak oficjalna premiera odbyła się 12 października 2012 roku. Na płycie znalazło się 12 utworów. Duża większość piosenek utrzymana jest w pozytywnym, optymistycznym klimacie podobnie jak poprzednia płyta Pozytywnie.Oprócz ReggaeMana na płycie gościnnie udzielili się: Grem (Shoom/Gruboskórnokrutni/GradGromów/G3R), Czarny (Deklamafia), Mentaja, Jan Robak (Czill) oraz Indo (Shoom/Gadabit)

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Dobry stan
 2. Kiedyś feat. Grem
 3. Kolorowo
 4. Słońce feat. Czarny
 5. Dookoła mnie
 6. Lubię to
 7. Tak blisko feat. Mentaja
 8. Teksty, muzyka feat. Jan Robak, Indo
 9. Pan
 10. Trzymaj szczęście feat. Mentaja
 11. Jest nas coraz więcej
 12. To moje życie remix


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj