undo
Roch
Historia


Roch RochPoliszczuk to kompozytor, autor tekstów, wokalista i aktor urodzony 31 lipiec 1977 roku w Grudziądzu. Karierę muzyczną rozpoczął w grudziądzkim zespole BEZ PRÓBY. Założył oraz był leaderem zespołu Roch'n'Roll z którym grał ponad rok. Po tej przygodzie występował już tylko jako Roch Poliszczuk. Muzyka, którą gra oscyluje wokół reggae, dubu oraz electronics.

Przygodę z muzyką zaczynał od festiwali i konkursów poetyckich. W 1995r otrzymał 1 nagrodę na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie. W latach 90-tych grał również sporo po klubach gównie w Poznaniu i Warszawie. W 1997 roku zaczął współpracę z teatrem powszechnym w Radomiu. Występował wówczas w musicalu FAME reżyserowanym przez Wojciecha Kępczyńskiego obecnego dyrektora teatru ROMA.

W 1998 roku brał udział (Fame) w "INWAZJI MOCY" radia RMF FM, Pracował również jako wokalista nad płytą "Pół Księżyca" Katarzyny Skrzyneckiej. Rok 1999 to współpraca z Teatrem KOMEDIA w Warszawie oraz rola Deasla w "West Side Story" w Teatrze na zamku w Szczecinie. W 2000 roku napisał i zaśpiewał piosenkę "Mam plan", która w błyskawicznym tempie stała się hitem lata 2000. Wraz z Jerzym Runowskim i Marcinem Charłampowiczem założyli zespół RIZ ( Roch i Zuchy ), który istniał do roku 2004r. W 2001 roku jako RIZMAN ubarwił wraz z zespołem program na żywo, w TVP, prowadzony przez Agatę Młynarską. W 2002 roku kilka jego piosenek zasiliło serial emitowany przez TV Polsat pt. SAMO ŻYCIE. W 2004 roku na płycie pt. TO CO W ŻYCIU WAŻNE autorstwa Krzysztofa Krawczyka zaśpiewał jego piosenkę LETNIO WIECZÓR. W 2004 roku, wraz z Jerzym Runowskim i Ewą Konstancją Bułhak napisali czołówkę do serialu produkowanego przez Akson Studio pt. SUBLOKATORZY.

W 2005 roku zagrał rapera w serialu BULIONERZY, był to odcinek 47 pt. MENAGO. 2006 rok, to piosenka ZA MAŁO WIEM jego muzyka, tekst Ania Dąbrowska i Brodka. Piosenkę zaśpiewała Brodka na płycie MOJE PIOSENKI. W 2006 roku wraz z Filipem Sojką napisali czołówkę do serii dokumentów przeznaczonych do emisji w Tv Polsat pt. KOCHANKOWIE Z INTERNETU. 2008 rok to występ w serialu "Twarzą w Twarz" oraz udźwiękowienie jego muzyką teatru TVP pt. PRZYJĘCIE. W 2009 roku wraz z Jerzym Runowskim zajęli się aranżacją piosenek do filmu A.Wajdy "Tartak". 2009 rok to również gościnny występ na płycie FILIPA SOJKI pt. POWRÓT DO GRY.

W 2010 roku wziął udział w powstaniu debiutanckiej płyty artystki Ellie, która ostatecznie wydana została przez Universal Music Polska w roku 2011. Napisał tam piosenkę "Cała ja", współtworzył utwór "Dlaczego" oraz jest autorem tekstu do utworu "I feel good". Wystąpił na płycie również jako wokalista w kilu utworach. Oficjalnie stał się też jednym z członków zespołu ELLIE.

2012 rok to gościnny udział na płycie 3 JAZZ SOLDIERS pt. ODŁAMKOWA. Z zespołem tworzonym przez Krzysztofa Misiaka, Filipa Sojkę i Grzegorza Grzyba zdarzało mu się koncertować w latach 2010 – 2012.

W 2012 roku wraz z Filipem Sojką, Kacprem Bogaczem i Mariuszem Ambrożukiem założyli zespół Jamaican Accordion z którym dotarli do półfinału telewizyjnego show MUST BE THE MUSIC.

Kontakt
Marcin Makowski
Manager
tel. 693 455 093
e-mail: kontakt@rochmuzyka.pl


bar

Albumy


1. 10 lat - solowy album wydany w 2009 roku.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Wreszcie jesteśmy w waszym mieście
 2. Groovy
 3. Nauka sialala
 4. Dubleros
 5. Rozkochaj mnie
 6. Wprowadzenie do seksu
 7. Sex
 8. Ludziska ludziska...
 9. Dzieciak
 10. Gadka


 11. Studio
 12. Nonono
 13. Dubleros
 14. Mam plan
 15. Siakalaka
 16. Sex
 17. Taka choroba
 18. Dress feat. Rafał Brzozowski
 19. A to ploty
 20. *bonus* Siakalaka feat. 600V/Wsz


bar

Skład


 • Roch Poliszczuk - wokal
 • Ewelina Kordy - wokal
 • Grzegorz Grzyb - perkusja
 • Kacper Bogacz - gitara
 • Michał Kowalski - klawisze
 • Marcin Pendowski - bas
 • Tomasz Dworakowski - puzon
 • Przemysław Kostrzewa - trąbka


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj