undo
Roots Rockets
Historia


Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie, założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobańca, początkowo pod nazwą Tybet. Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zespołu zmieniał się wielokrotnie co dostrzegalne było niemalże z koncertu na koncert. Dopiero w kwietniu 2012 roku skład się ustabilizował i kończył prace nad debiutancką płytą. Płytą, której nagranie zespół wygrał jesienią 2011 roku na drugim nowosądeckim Festiwalu Treffowisko poświęconemu pamięci Mateusza Wawrzyniaka . Wygrana otworzyła przed zespołem możliwość nagrania profesjonalnej płyty w Pozytywnym Studio.

Prace z płytą pod okiem Bartłomieja Wawrzyniaka (Sharpi Band) rozpoczęły się już zimą następnego roku, a ostatnie dźwięki zostały nagrane jesienią 2012 r. W między czasie zespół koncertował między innymi w klubach we Wrocławiu, Krakowie, Bielsku-Białej i wielu innych miastach Polski, występował także jako support dla zespołów takich jak Izrael, Maleo Reggae Rockers, Luxtorpeda, Ira czy Jamal.

Czerwiec 2012 roku przyniósł kapeli pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy, gdzie w jury zasiadali m.in Dariusz Malejonek (Maleo Reggae Rockers) i Olga Szomańska (Piotr Rubik). Lider zespołu, Beniamin, został zaproszony przez Sławomira Gołaszewskiego- książki Reggae Rastafari do nagrania piosenki Każda chwila- skomponowanej przez DJ Feel-X'a (Kaliber 44) i promującej to interesujące wydawnictwo i wchodzącej w soundtrack audiobooka.

Debiutancki Album "RRewolucja" ukazał się siłą wydawnictwa ZIMA Records 11 maja 2013 roku.bar

Albumy


1. RRewolucja - to debiutancki krążek z 11 maja 2013 roku, który ukazął się siłą wydawnictwa ZIMA Records. Jednocześnie to odpowiedź ośmiu młodych muzyków na obecne muzyczne trendy, pozbawione przesłania, historii i serca. Płyta zaadresowana jest dla wszystkich tych, którzy jeszcze pamiętają, że muzyka kiedyś była czymś więcej niż melodią i rytmem. 10 piosenek czerpiących inspirację z pozornie odmiennych stylistyk muzycznych utrzymując pulsacje roots reggae, sprawia że każdego słuchacza czeka klika zmuszających do refleksji jak i zarówno odprężających chwil przy słuchaniu ewolucji korzeni.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Młodość
 2. Nie przejmuj się
 3. Kilka słów dla niej cz.1
 4. Panie daj mi siłę
 5. Tchnienie
 6. Modlitwa IV
 7. Obudźcie się
 8. Kilka słów dla niej cz.2
 9. A gdy zgasną światła dnia...
 10. Syjon


bar

Skład


 • Beniamin Sobaniec - gitara, śpiew
 • Dawid Mańkowski - gitara solowa
 • Zbigniew Mokwa - saksofon
 • Rafał Walczak - trąbka
 • Damian Łysoń - puzon
 • Paweł Mańkowski - klawisze
 • Mateusz Przystał - gitara basowa
 • Tomasz Mańkowski - perkusja
 • Artur Sobaniec - trąbka


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj