undo
South
Blunt System
Historia


SOUTH BLUNT SYSTEM

Zespół grający muzykę reggae, ragga, hip-hop którego początki niegdyś prężnie działającego zespołu sięgają 2006 r. Lider zespołu Szymon Chodyniecki (wokalista, producent, kompozytor), spotyka wtedy w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej w Nysie, gitarzystę Michała Wilka, tworząc razem projekt Immortal Midnight. Szymon gra tam początkowo na gitarze, po czym przechodzi na wokal. Mając 12 lat pisze pierwszy w życiu numer Nikt nie zauważy. Projekt Immortal Midnight dość szybko się rozpada, lecz dosłownie mówiąc jest to zalążek stworzonego później SBS...

Po trzech latach, w 2009 r, chłopaki spotykają się ponownie (wraz z innymi kolegami) i zakładają zespół South Blunt System, wykonujący muzykę Reggae. To właśnie wtedy powstają ich pierwsze utwory, które dopiero w 2013 r. doczekują się wydania na krążku.

Szymon od zawsze miał zdolności kompozytorskie i tekściarskie. Ukończył szkołę muzyczną na wiolonczeli, gra na fortepianie, gitarze i zna podstawy perkusji. Uczęszczał na wiele zajęć wokalnych. Mając 15 lat napisał takie numery jak: Miłość, Przeważnie, czy też Cannabis and reggae. Przełomem w reggae'owej działalności były gościnne występy w ich numerach, takich artystów jak Paxon (Natural Dread Killaz), w utworze Myśli oraz Bas Tajpan, w utworze Samozagłada.

SBS zostaje zauważony przez jeszcze szerszą publikę, w momencie gdy Szymon w 2012 r. decyduje o rozpoczęciu solowej działalności (rozwiązując zespół, lecz zostając przy pseudonimie SBS) i nagrywając wspólne utwory z takimi artystami sceny hip-hop'owej jak Chada, Hukos, Zelo (PTP), Bezczel (Fabuła), czy Młody M.

W 2013 r. następuje największy przełom w samodzielnej działalności Szymona. Wypuszczony zostaje singiel Była Chłodna, który osiąga miliony wyświetleń w serwisie Youtube. Singiel pochodzi z debiutanckiego albumu "I'm seeing", który jest nietuzinkowym połączeniem Reggae (wykonanym przez niegdyś istniejący zespół), oraz Hip-Hop'u powstałego w początkowej fazie wspomnianej już solowej działalności Szymona. Inne single pochodzące z debiutu również osiągają milionowe wyświetlenia (np. Bit Oparciem).

Na dzień dzisiejszy artysta Szymon Chodyniecki pracuje nad drugim tym razem w 100% solowym albumem (bez zespołu), Potęga w czynie. Szymon sam w całości album ten produkuje, wykonuje, aranżuje, realizuje i miksuje. Jak mówi: ...Jedyną rzeczą, którą podzielę się z kimś innym, to wisienka na torcie w postaci masteringu, żebym nie mógł sobie niczego zarzucić...

Szymona zapewne mieliście także okazję wcześniej usłyszeć w singlach z płyty Chady Jeden z Was (utwory Syf tych ulic, Niesiemy Prawdę 2, Już Ci mówię). O zespole zrobiło się głośno pod koniec 2012 roku, przez utwór Była chłodna, do którego zdjęcia zostały zrealizowane przez Elementum Art na terenie Zakładu Karnego w Nysie. Teledysk do Była chłodna cieszy się ogromną popularnością w serwisie You Tube. Od dnia premiery (23 grudnia 2012) klip ma ponad 9 milionów odtworzeń.bar

Albumy


1. I'm seeing - debiutancki krążek zespołu South Blunt System jest podsumowaniem ich trzyletniej pracy.Płyta jest przekrojem rozwoju muzycznego wokalisty Szymona Chodynieckiego jak i pozostałych członków zespołu, dlatego pojawia się tu różnorodność oraz mix styli. Tematyką płyta porusza problemy i niekiedy ciężkie wybory życia codziennego. Mocne brzmienia, żywe instrumenty w połączeniu z tłustymi bitami na jednym krążku tworzą niesamowitą i wybuchową mieszankę. Płyta wnosi powiew świeżości na Polską scenę. Każdy odnajdzie na płycie coś dla siebie.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Jazzureggaencja
 2. Przeważnie
 3. I'm seeing
 4. Follow my O
 5. Cannabis and reggae
 6. Miłość
 7. Sorry
 8. Ten dzień i ta noc
 9. Temple of my thinks
 10. Jestem za!
 11. Myśli feat. Paxon
 12. Samozagłada feat. Bas Tajpan
 13. Czasy się zmieniły feat. Hukos, Em
 14. Była chłodna
 15. Bit oparciem / Odpowiedzi
 16. Szyder


bar

Skład


 • Szymon Chodyniecki - wokal
 • Beniamin Drożdżal - instrumenty perkusyjne
 • Kamil Zaborowski - bas
 • Michał Wilk - gitara solowa
 • Tomasz Riddimaniak Drozdowski - DJ / instrumenty klawiszowe
 • Jakub Sancho Sancakli - Managment / Booking


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj