undo
Star Guard Muffin
Historia


SGM

StarGuardMuffin (SGM) to polski, młody, brzeski zespół grający muzykę reggae. Założony w maju 2008 roku.

Ich pierwszym występem był support przed koncertem EastWest Rockers w brzeskim klubie BigStar. We wrześniu grupa zajęła 1. miejsce na Rock Reggae Festiwal w Brzeszczach. W listopadzie grupę wyróżniono na Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych "Muzyczna Jesień" w Grodkowie.

W czerwcu 2010 roku StarGuardMuffin zostali wyróżnieni festiwalu na "ZMRock" w Nidzicy. W lipcu grupa zdobyła nagrodę specjalną w Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka odbywającym się w Ostrowie Wielkopolskim w ramach 9. Festiwalu Reggae na Piaskach.

Bez wątpienia SGM swoją burzliwą karierę zawdzięcza sukcesowi wokalisty Kamila Bednarka w jednym z telewizyjnych programów dla młodych talentów; była to trzecia edycja programu "Mam talent!". Wokalista zdobył tam II miejsce.

W kwietniu 2011 zespół odbył podróż na Jamajkę, gdzie współpracując ze światową czołówką muzyków reggae pracował w legendarnym studiu Boba Marleya, Tuff Gong w Kingston, nad minialbumem Jamaican Trip. Wydawnictwo to, uzupełnione o płytę DVD przedstawiającą kulisy tej podróży i teledyski, ukazało się w czerwcu i doszło do 3. pozycji na liście bestsellerów OLiS

ZESPÓŁ ZAWIESZONY od lutego 2012 roku

Zaczęło się od tego, że Kuba podjął decyzję o odejściu ze Star Guard Muffin. Postanowili wtedy, że projekt SGM zostaje w takim razie zawieszony, gdyż bez Kuby nie ma SGM. Nie oznacza to jednak, że przestają robić to co kochają. Kamil stwierdził, że potrzebuję jednak czegoś nowego. Długo zastanawiali się w którym kierunku mają iść, był nawet pomysł solowej płyty Kamila. Jednak po długich przemyśleniach postanowili, że w ich graniu musi nastąpić nowa era, nowa jakość. W związku z powyższym muszą poczynić pewne bardzo dla nich trudne kroki, a mianowicie stwierdzili, że musi powstać nowy projekt, który będzie po części kontynuacją tego co robili z SGM.

W nowym zespole pod nazwą "BEDNAREK" zostali Kamil, Maciej i Radek, natomiast nie zobaczymy w nim Szymona i Kuby. Dołączyli Piotr "Zwierz" Stanclik ( gitara basowa) oraz Piotrek "Piter" Bielawski ( gitara).bar

Albumy


1. Ziemia Obiecana (EP) - minialbum zespołu reggae StarGuardMuffin. Nagrali go domowymi sposobami zanim wokalista Kamil Bednarek, zdobył II miejsce we wcześniej wspomnianym programie. Długość 21:30.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Ziemia Obiecana
 2. Szanuj To, Co Masz
 3. Pragnienia Szczyt
 4. Każdego Dnia
 5. Przyjaciel
 6. Pamiętaj
 7. Raz, Dwa, w Górę Ręce


2. Szanuj - debiutancki profesjonalny album zespołu StarGuardMuffin. Wydawnictwo ukazało się 19 listopada 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Lou & Rocked Boys. Po upłytwie dwóch miesięcy pokrył się podwójną platyną, a do dziś sprzedano ponad 80 tys. egzemplarzy. Tym samym płyta stała się absolutnym bestsellerem i najlepiej sprzedającą się płytą reggae w historii Polski!

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Dancehall Queen
 2. Sometimes" feat. Chieftain Joseph
 3. Pół żartem" feat. Staff
 4. O muzyce reggae
 5. 1 2 w górę ręce
 6. I
 7. Sgm United
 8. Dokąd zmierza ten świat
 9. Ganja Trip
 10. Nikt o tym nie wie
 11. Pamiętaj
 12. Tears in Heaven
 13. Szanuj (outro)


bar

Skład


 • Kamil Bednarek - wokal
 • Szymon Chudy - gitara
 • Radek Szyszkowski - instrumenty klawiszowe
 • Kuba Wojciechowski - gitara basowa
 • Maciek Pilarz - perkusja
 • Piotr Eliasz
 • Paweł Książek


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj